Please log in

Registration Forgot password

Yamaha TDM
Comment
Előző oldal
csokabi (msg) 118329 Nov. 24, 2017, 2:38 p.m.   x
Csak hogy legyen ma motoros téma is...
     Reply to this

csokabi (msg) 118328 Nov. 24, 2017, 1:16 p.m.   reply to: 118321 x
Nekem több, mint 20 éve volt utoljára hegesztőpisztoly a kezemben. A vizsgán ugyanazért kaptam meg a kettest az oktatótól, mint előtte jópár évvel az orosztanárnőmtől, hogy ne kelljen nekik újra a pofámat nézni:)
     Reply to this

lendvai (msg) 118327 Nov. 24, 2017, 1:14 p.m.   reply to: 118324 x
Jut eszembe, Pókházán van egy lábtartó amin Atis talán tud segíteni flexszel. :-) De lehet talán ő sem. Az ultrahagosba még berakhatjuk. :-)
     Reply to this

kawa550 (msg) 118326 Nov. 24, 2017, 1:11 p.m.   reply to: 118322 x
Ámátőr! Glettet meg késtapaszt nem használsz hogy festés után profinak nézzen ki? :))))))
     Reply to this

lendvai (msg) 118325 Nov. 24, 2017, 1:11 p.m.   reply to: 118322 x
Trafó, hova gondolsz kérlek szépen: inverterrel nyomjuk, fakézre az jobb.:-) De kösz a felajánlást, ha kell majd szólok. :-)
     Reply to this

kawa550 (msg) 118324 Nov. 24, 2017, 1:09 p.m.   reply to: 118321 x
Nem ismerlek, de még ne szólj vazze...... :)))))))
     Reply to this

lendvai (msg) 118323 Nov. 24, 2017, 1:08 p.m.   reply to: 118321 x
Akkor jobb, ha meg se szólalsz. :-) De a hasznos infót szerintem ki tudod szűrni. :-) Tiszta BMW topic, ott volt divat, hogy valaki felvetett egy témát aztán egymásnak ugrottak.
Na lehet hamarosan itt teremnek aztán jön megint a balhé. :-)
     Reply to this

ati5995 (msg) 118322 Nov. 24, 2017, 1:01 p.m.   x
Tibi!! Ha trafós gányolgatásos segítség kell,akkor hívj-csak legyen elég pálca!! De flexel szépre alakítom a gányolást!
     Reply to this

MentoL (msg) 118321 Nov. 24, 2017, 12:56 p.m.   x
Őőőő...én több, mint 40 éve nem hegesztettem. Akkor most?
     Reply to this

lendvai (msg) 118318 Nov. 24, 2017, 12:01 p.m.   x
Picsába ezzel a kurva hegesztőgéppel, még a végén leöldösitek egymást ilyen marhaségok miatt, megyek felgyújtom az egészet a francba aztán majd összedrótozom a zárt szelvényeket. :-)) Egy darab drótból csak nem lesz ekkora pöcsméregetés.
Hagyjuk már meg mindenkinek mire használja a gépeit! Tanácsot lehet adni persze, ha leszűröm a fasszal kardozós részt ez is így indult. Kérdeztem én is, a fogyóelektródásról lebeszéltek, azt is tudom már, hogy a horganyréteget jobb, ha leköszörülöm hegesztés előtt. Van, aki awis hegesztésre is használja ezt a szart, igen, tudjuk nem erre tervezték, ha nekik bírja a cucc hát hadd csinálják már a gázzal bassza meg. :-))) Én ebben a témában az elmúlt két napban elég infót kaptam itt ebben a témában anélkül, hogy a Google-ba egy betűt is be kellett volna üssek. Persze turkáltam ott is. A hozzászólóknak köszönöm, kawa70-től tudom, hogy ezt mire tervezték, Pistáéktól tudom, hogy azért lehet argonnal és wolframelektródával is használni, ha éppen az kellene tíz évente egyszer, nem feltétlenül kell másik gépet venni, köszönöm az infót. Azt is tudom hogy kawa kurva rondán hegeszt, ugyanúgy, ahogy én, de az ő lábtartója is a helyén van, meg az én kocsibeállóm is áll azon a helyen, ahol régesrég összehegesztettem. Na, most megyek oszt kicserélek egy Rehau csatlakozót egy sima 16mm-es roppanógyűrűsre és nem érdekel, hogy nem arra való, mert nem ereszt. A Rehaus meg most épp igen és nem szimpatikus a konstrukció. :-))))
     Reply to this

csokabi (msg) 118317 Nov. 24, 2017, 10:56 a.m.   reply to: 118305 x
Az hogy ti ketten, F.gessztiLevi990-nel hogyan osszátok egymás között azt észt, az egy dolog. De Pistával szemben ez a stílus egy csöppet túlzás. Ritkán szokott asszisztálni a fia ámokfutásához és ha mégis, akkor ott már érdemes elgondolkodni. Ha történetesen ezt az awi-s témát nem az "akkorisazenyémleszazutolsószó" kiscsávó hozza fel, hanem a Gyula, akkor már menne itt a hozsannázás, hogy milyen király ezermester.
Tényleg nagyon sokan hiányoznak a régiek közül, mind a jelenlétükkel, mind a mondandójukkal. A fórum öregjei közé pedig nem tartozol bele akármilyen régen regisztráltál az oldalra.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118316 Nov. 24, 2017, 10:46 a.m.   x
Viszont itt már tényleg lezárom ezt a témát, egyrészt mert nincs is TDM a birtokomban, másrészt meg aránytalanul kezd a vita eldurvulni ezen a motorzáshoz nem köthető műszaki szemléletű dolgon.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118315 Nov. 24, 2017, 10:41 a.m.   reply to: 118313 x
Te valahol nagyon eltévedtél. Nem mondtam hogy nem lehet, azt mondtam hogy nem awis gép. Tényleg nézz már meg egy awis gépet mert a büdös életbe nem fogod fel hogy mi a kettő közt a különbség. Nem csak a gáz szelep. Teljesen más gyujtási módok vannak más a felépítése és a hegesztő áram és a gyujtó feszültség rengeteg paraméterét tudod állitani az idő függvényében ami lehetővé teszi más, komolyabb célokra is az alkalmazhatóságát mint az otthoni munkák.
Nagyon okosnak hiszed magad ebben a témában mert otthon igy hegesztesz, de szerintem nem igazán vagy jól tájékozott. Ismét hangsúlyozom, magáról a Lendvai által megvásárolt gép sajátosságairól volt szó, nem arról hogy egy mezei inverteres géppel mit lehet elkövetni. És nem a hegesztőtudásról kell számot adni, mert abban tuti jobb vagy mint én, ezt látatlanban is elismerem. Viszont én már láttam a belsejét is ilyen gépnek valamint javitottam is ilyeneket.
     Reply to this

Levi990 (msg) 118314 Nov. 24, 2017, 10:19 a.m.   reply to: 118281 x
A kézvédő nem lesz a legtutibb megoldás télen sem. Szerezz be egy kézzsákot, azzal biztos nem fagy le a kezed.
Jó a kézvédő, jó a markolatfűtés is de nem a téli hideg ellen, pl ha a 30fokból indulsz és 2000m felett már csak 10van, akkor nagyon kellemes mind a kettő.
     Reply to this

Levi990 (msg) 118313 Nov. 24, 2017, 10:06 a.m.   reply to: 118305 x
Na most akkor hogy is állunk?!
Azt mondtam hogy vagány gép és lehet vele awizni. Te azt mondtad hogy biztos nem mert nincs rajta gázcső csatlakozó se kapcsoló.
Eljutottunk oda hogy végülis lehet vele de nem egy profi awi gép.
Aztán most a Tibinek azt mondta a boltos hogy lehet vele de nem szereti.

Miről beszélünk akkor ?! Lehet vele! Lovagolhatsz itt a szavakon, kötekedhetsz de lehet vele!

Vita?! Egy vitában kellene érvelj, ugye Te kötöttél bele nagy magabiztosan hogy ezzel a géppel ugyan nem lehet. Aztán mégis lehet.

És hogy személyeskedjek, menj inkább fikázd Tasit a másik topicban.

Jaaa meg közben én tanuljak meg járjak utána mi hogyan is működnek ezek. Megkérdtelek hogy világosíts fel, utána kuss van. Akkor mégsem tudod hogyan működik ??

Mégegyszer mondom, lehet vele awizni, hoszen én is awizok vele! Nem azt mondtam hogy ez egy profi awi gép!!
     Reply to this

kawa550 (msg) 118312 Nov. 24, 2017, 9:45 a.m.   x
Na, az nem én leszek, én azon a szinten vagyok ebben hogy addig ügyködök, míg a 2 vasdarab együtt marad oszt ott vége a tudományomnak. Aki látta már a varrataimat, az tudja úgyis. :)))))) Bár jelzem, hogy már többször is sikerült olyant, hogy én magam is meglepődtem hogy ezt én csináltam?! :D
     Reply to this

lendvai (msg) 118311 Nov. 24, 2017, 9:44 a.m.   reply to: 118305 x
Pont ezen gondolkodtam, kell-e nekem mesélni arról mit szereztem be. :-) Bótban megkérdeztem, ember csóválgatta a fejét, hogy lehet, de nem szereti. Én is így gondolom, van ezekben egy megtervezett elektronika meg mechanika, gondolom más technológiánál mások a feszültségek, áramerősségek, jelformák. A túlméretezettség lehet elviseli ezeket az eltérő jeleket, így mondhatjuk, hogy az inverteres pálcás gép jó awis hegesztésre, a huzalos meg pálcásra, de nem feltétlenül az optimális tartományban üzemel. De ilyenen összeveszni bazze...
Amúgy meg vettem fagyálló hűtőfolyadékot is, csak azért is ideírom. :-) Gyári Hondát, ami 5 évig ok de azt mondják nem érdemes a kommersz cuccal keverni mert megtúrósodhat. Nem tudom mi mögötte a kémia, de nem ezen az autón fogom leellenőrizni tényleg így van-e. Még kiderülne, hogy igaz, aztán hegeszthetem a blokkot inverteres awival.:))
     Reply to this

kawa70 (msg) 118310 Nov. 24, 2017, 9:40 a.m.   reply to: 118309 x
Majd mingyá bebizonyitják hogy lehet:)))
     Reply to this

kawa550 (msg) 118309 Nov. 24, 2017, 9:39 a.m.   reply to: 118308 x
Pitsába.... akkó mégse purhab? Aszittem azt is lehet vele....:))))))))))))
     Reply to this

kawa70 (msg) 118308 Nov. 24, 2017, 9:34 a.m.   reply to: 118307 x
Egyfajta vegyület, acetylenhez hasonló de ahány gyártó annyiféle összetételben, de kurva magas égéshővel (2700-3000°)
     Reply to this

kawa550 (msg) 118307 Nov. 24, 2017, 9:30 a.m.   reply to: 118306 x
Jó, a kék lehet a zoxigén, de mi a sárga? :D
     Reply to this

kawa70 (msg) 118306 Nov. 24, 2017, 9:14 a.m.   reply to: 118304 x
Mini oxygen cucc keményforrasztásokhoz. De ne menjünk bele inkább:))))
     Reply to this

kawa70 (msg) 118305 Nov. 24, 2017, 9:12 a.m.   reply to: 118303 x
Nem tudom mire gondolsz a fórum süllyedésével kapcsolatosan, teljesen normális hangnemben beszélgettünk vakamiről, ami csak neked hájtekes cucc. Fujtok valamit, hogy a suzuki is porsche, de alapjában véve ugyanazt mantrázzátok a családon belül lassan taschnerhez hasonlóan:)
A régi taggokkal kapcsolatos meglátásod szintén nem értem, valszeg régebben vagyok itt mint akár Te is de ennek aztán végképp semmi jelentősége a témát illetően (sem). Ti jöttetek azzal hogy ez egy nagyon király gép mert lehet vele awizni, és a megállapitás továbbra is érvényes hogy nem awis gép. Hogy a védőgázon túl mitől más egy awis cucc azt már látom nem fogjátok sose megérteni amig a jellenlegi gépetekkel két vasat akartok összehegeszteni és az sikeresen úgy marad:)
De ez ettől még egy inverteres gép marad ami a hasonlatoddal élve meg sem közeliti egy burgonyakiszedő kombájn képessségeit egy ló után kötött kiforgatóval szemben:) viszont megfelelő eszköz arra amire szánják.
És még mindig azt gondolom beszélgettünk valamiről normális hangnemben. De amugy Lendvai a hibás, mi a faszt dicsekszik minden szarjával amit összeszed :))))
     Reply to this

kawa550 (msg) 118304 Nov. 24, 2017, 9:12 a.m.   reply to: 118293 x
Emmegmitököm? Purhabot is lehet vele nyomni vagy mi az a palack?:))))))))))
     Reply to this

fazakas66 (msg) 118303 Nov. 24, 2017, 8:53 a.m.   reply to: 118295 x
Én itt csak magamnak halkan arra gondoltam hogy tök fölösleges a krumpli kiszedő gép.Ilyen emberek kellenek mint te és a főld széléről kidumálják a főldből a krumplit.:))
Amúgy nem érdekel ki géppel ki az újával vagy netán a pöcsivel heggeszt de lehet a mai világba már az is lehet csak én kissé egyszerű maradi ember vagyok .
Hogy hova sülyedt ez a fórum ha vissza gondolok 5-6 évvel ezelött tök normális volt,de az is lehet,hogy csak nekem tünik így de kétlem mert a régi fórumozók is járnak itt csak már ehez a multihájtek témákhoz csak nagyon képzett szakik tudnak hozzászolni.
További jó szarakozást.
     Reply to this

lendvai (msg) 118302 Nov. 24, 2017, 8:06 a.m.   x
Most pedig megyek és átveszem ezt a multifunkciós hegesztőgépet a szaküzletben és mindenképpen megkérdezem őket mi a véleményük az ilyen gépekkel történő awis hegesztésről. Aztán majd ha hazaértem megosztom veletek. :-) Legyen meg a statisztikailag már értékelhető mennyiségű vélemény. :-)))
     Reply to this

lendvai (msg) 118301 Nov. 24, 2017, 8:04 a.m.   reply to: 118297 x
Mivel én tapasztalatlan vagyok mindenképpen ilyen mini palackokkal fogok kezdeni, nem szeretném a levegőbe röpíteni a garázst. :-))))
Na meg amennyit előreláthatóan hegeszteni fogok nem is lesz szükség disznó nagy palackokra. :-)))
     Reply to this

lendvai (msg) 118300 Nov. 24, 2017, 8:01 a.m.   reply to: 118296 x
"Akkor most kérlek fejtsd ki pontosan hogy ez a gép miért képtelen arra hogy awizz vele. "
Ezt te írtad, erre vonatkozott a megjegyzésem. :-) Nem hárítani, kerülgetni a témát, az nem jó érvelési technika. :-)))
     Reply to this

Levi990 (msg) 118299 Nov. 24, 2017, 7:55 a.m.   reply to: 118295 x
Na akkor most legyélszives személyeskedés helyett írd le hogy miért nem lesz megfelelő a varrat. Mi a különbség az awi gép és az inverteres hegesztő között. Mi az amiért ez a gép nem alkalmas az awi hegesztésre.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118298 Nov. 24, 2017, 7:55 a.m.   reply to: 118296 x
Van, de nem akarok mondenáron awizni, ha akarnék vennék normális gépet hozzá. Mert dolgozni csak pontosan, szépen ahogy a csillag megy az égen:)
Barkácsolni meg jó ami van, nincsenek nagyratörő vágyaim ezen a téren:))))
De majd ha arrajutok mindenképp Tőled fogok tanácsot kérni ezügyben:))
     Reply to this

kawa70 (msg) 118297 Nov. 24, 2017, 7:51 a.m.   reply to: 118293 x
Ilyenem van, meg ha kevés lenne oxygen-dissou cuccom is, utobbi kizmrolag otthoni barkács célra,elöbbi a munkámhoz. Meg két inverteres gépem de nincs se CO gépem, se awis gép, meg már trafóm se:)))
És utálok hegeszteni.........meg nem is tudok:)
     Reply to this

Levi990 (msg) 118296 Nov. 24, 2017, 7:49 a.m.   reply to: 118294 x
Azt írtam hogy tudja koppintva az awit, nem azt hogy röntgenre kell vele hegeszteni és hogy ez egy profi gép. Valszeg nincs ilyen gépe és nem is awizott vele.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118295 Nov. 24, 2017, 7:46 a.m.   reply to: 118291 x
Be kell látnom igaza van kawa550-nek ami a Veled való vitát illeti.
Nem vagyok nagy hegesztö, de tudom mi a különbség egy invertetes gép meg egy awis között - veled ellentétben:)))
Azért mert védögázas közegben wolfram elektrodával egyes dolgokat meg lehet hegeszteni mert az iv származtatás módja lehetövé teszi egy arra alkalmas személy esetében még barkács kategoria marad a történet. Az inverteres gépek feltalálásával és jelentös fejlesztésével keletkeztek az awis gépek, ezért tudsz most otthon awizni azzal amit nem fejlesztettek tovább :))
Az varrat minösége meg nem teszi lehetövé olyan széles körben az alkalmazhatóságát mint egy valóban awis gép esetén, de otthonra jó, de mint emlitettem nem biztos hogy kell vagy érdemes.
     Reply to this

lendvai (msg) 118294 Nov. 24, 2017, 7:36 a.m.   reply to: 118291 x
Kolléga nem azt mondta, hogy képtelen rá, hanem azt, hogy alapból nem arra van tervezve.
     Reply to this

lendvai (msg) 118293 Nov. 24, 2017, 7:34 a.m.   reply to: 118292 x
Kép meg lemaradt, tessék. :-)
     Reply to this

lendvai (msg) 118292 Nov. 24, 2017, 7:32 a.m.   x
A fene ebbe az állandó fasszal kardozásba. :-))) Nem mindegy mire lehet használni?
Szöget is tudok beverni a sarkával, én kutya közönséges pálcával akarom használni, örülök ha azzal értékelhető varratot tudok produkálni. A kerítéslemez úgyis takarja majd, csak a szomszéd fogja látni. Ha drótos kell akkor majd drótosat veszek, ha AWI gép akkor olyat. Maradjunk annyiban, hogy ez alapból nem AWI-s gép, de akinek elegendő rutinja van az arra is tudja használni, bár valószínűleg nem lesz olyan minőségű a munka, mint egy direkt arra tervezett és méretezett géppel. De azt hiszem legközelebb ilyet veszek majd, vesszetek össze ezen! :-)))))
     Reply to this

Levi990 (msg) 118291 Nov. 24, 2017, 7:28 a.m.   reply to: 118290 x
Természetesen igazad van. Akkor most kérlek fejtsd ki pontosan hogy ez a gép miért képtelen arra hogy awizz vele.
Úgy látom nagy hegesztő mester is vagy.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118290 Nov. 24, 2017, 7:24 a.m.   reply to: 118289 x
Igazad van:)))
Azért egyszer mélyedj el egy awis gép szerkezeti és elektronikai felépitésében és egy mezei inverteres gépében. Ez egyetlen hasonlóság, az is teljesen alapmegoldásban az iv keletkeztetéae.
Ennek a gépnek semmi köze az awis géphez, és a megállapitása tárgya kizárólag ez volt.
     Reply to this

Levi990 (msg) 118289 Nov. 24, 2017, 7:18 a.m.   reply to: 118287 x
Azt hiszem ebbe kár belemenni, legyen igazad. Más meg awizik vele mert lehet.

Nem is értem komolyan a fennakadásodat. A profi gépnél is te állítod a reduktoron a gáz mennyiséget, annyi hogy itt te nyitod a pisztolyon a szelepet és nem a gép gombnyomásra. Igen itt oda kell koppintsd az ívgyújtáshoz, ezt ha pl rezlapon teszed, véletlenül sem fog beleragadni vagy letörni a hegye a wolframnak.
Tehát ívet gyújtottunk, megy a gáz szépen. Itt mi a tököm a különbség egy profi meg ez között?! Semmi! Utána persze ha gyönyörűen akarod befejezni, a profi gépen beállítod a lefutást, beállítod hogy miutan kialudt az ív meddig engedje a gázt... De ezt a régi szakik meg tudták csinálni koppintóssal is, nem volt mindig profi gép. Akkor robotot kell venni az majd nem téveszt.

Beég a wolfram, persze ha beleérinted az olvadékba. Nem is értem miért kéne jobban fogyjon ha nem ragasztod bele egyszer sem.
     Reply to this

lendvai (msg) 118288 Nov. 24, 2017, 7:08 a.m.   reply to: 118284 x
Ez kérem nem képről választott gép volt, hanem komoly kutatás eredménye. :-) Végül a végszót kollégám mondta ki, ő már egy ideje használja és elégedett vele.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118287 Nov. 24, 2017, 7:05 a.m.   reply to: 118286 x
Van awis gép. Ez nem az. A koppintós awit meg szerintem kellö ügyességgel mindegyik inverteres gép tudja. Tehát mivel nem hetra 100-at vett, akkor awis mind amit nem trafóként adnak el a boltban?
Nem vitattam hogy lehet awizni vele, de a gép nem arra van kitalálva. Nem tudja a HF gyujtást, nem tudja a lifting gyujtást, nem adagolja a gázt, tehát az awi pisztolyt csak rákötöd a pluszra meg a minuszra, a gázcsatlakozot reduktoron keresztül az argon palackra amit megnyitsz amig hegesztesz de ettöl nem awis gép. De kétségtelenül lehet awizni vele, bmr szerintem még annyit belefektetni a palckba meg a pisztolyba, elektrodába mont maga a gép csak hogy otthon idönként hegesszen valamit az ember, botorság. Aki komolyabban elmerül a hegesztés tudományába annak jó belépő lehet mielött csomó pénzt belerak egy jobb awis gépbe.
Tehát akkor maradjunk abban, hogy a szerkezet más egyéb feltételek teljesitése mellett képes awizásra, de nem arra lett szánva és egy csomó más paramétert sem tud ami az awis gépeken megvan:)
     Reply to this

Levi990 (msg) 118286 Nov. 24, 2017, 6:52 a.m.   reply to: 118285 x
Rönthenre akarsz otthon hegeszteni? Nem is ertem...

Ha azt mondod hogy nem lehet vele awizni akkor nem értem nálunk hogyhogy tudja, meg màsnàl is.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118285 Nov. 24, 2017, 6:42 a.m.   reply to: 118284 x
Ilyen alapon bármelyik inverteres gép tud awizni. Elég amatör megoldás, kézzel kell az argont is adagolni, beég és jobban fogy a wolfram, és sose lesz olyan a varrat mint a HF gyujtás esetén. Meg azért joval nagyobb kézügyességet igényel mint a fogyóelektródás hegesztés.
     Reply to this

fazakas66 (msg) 118284 Nov. 24, 2017, 6:28 a.m.   reply to: 118279 x
Pedig tudja csak kell hozzá másik markolat és palack,már 1 éve ilyet használunk házkörüli apróságokra.Ha nem tudod mi az awi nem fogod tudni hogy müködik a kopintós awi.
Amúgy kipuf dobot is lehet vele ha ügyes a tag.Pálcával meg teljesen jó vékonyra vastagra egyaránt ami a ház körül kellhet.
Amúgy egy képről megállapítani hogy mit tud ?:))))))....lehet csak a matrica szép rajta.
     Reply to this

night-rider (msg) 118283 Nov. 24, 2017, 3:37 a.m.   reply to: 118281 x
Tukano-urbano muff+hőszigetelő cső a kuplung és fékkarra
     Reply to this

kawa70 (msg) 118282 Nov. 23, 2017, 10:52 p.m.   reply to: 118281 x
Itt olyat nem találsz, a kemény mag ilyenkor hegeszt, szerszámot gyűjtöget, állatot tart és várja a tavaszt:)))
     Reply to this

Itil900 (msg) 118281 Nov. 23, 2017, 10:49 p.m.   x
Srácok! Van még itt olyan ütődött rajtam kívül,aki télen is akar gurulni? Kell egy tuti tipp: a 900-asra keresek értelmes kézvédőt!
     Reply to this

kawa70 (msg) 118280 Nov. 23, 2017, 10:09 p.m.   reply to: 118279 x
Én is igy láttam. De jóféle, és otthonra hibátlan megoldás.
     Reply to this

lendvai (msg) 118279 Nov. 23, 2017, 10:08 p.m.   reply to: 118278 x
Hát igen, ez nem védőgázas, az ellen nem véd.:-) Ez csak egy alap inverteres pálcás hegesztő max. 160 amperrel.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118278 Nov. 23, 2017, 10 p.m.   reply to: 118277 x
http://hegeszto.5mp.eu/web.php?a=hegeszto&o=MnIIMZZA4h

Hogy ne kelljen annyit irni.
De ezen nem látok védőgázhoz csatlakozót se - ami persze lehetne a hátulján is - meg átkapcsolót se.
     Reply to this

lendvai (msg) 118277 Nov. 23, 2017, 9:55 p.m.   reply to: 118275 x
Mi az az awi? :-)
     Reply to this

kawa70 (msg) 118276 Nov. 23, 2017, 9:39 p.m.   reply to: 118275 x
mér tudná? semmi arra utalót nem látok
     Reply to this

Levi990 (msg) 118275 Nov. 23, 2017, 8:41 p.m.   reply to: 118269 x
Ez vagány, tudja az awit is koppintva. Rendeltél hozzá awi pisztolyt is?
     Reply to this

lendvai (msg) 118274 Nov. 23, 2017, 3:14 p.m.   reply to: 118273 x
Nehéz kérdés, erre a neten talán több infó van vevői visszajelzések formájában. Néhány felhasználó még nem ad világos statisztikai infót. Na meg nem is igazán lehet egzakt módon megmondani kinek mi hogyan éri meg a pénzét. Szóval Google. :-)
     Reply to this

MentoL (msg) 118273 Nov. 23, 2017, 2:20 p.m.   reply to: 118271 x
Sziasztok,
Szerintetek, a Varta Powersports akkuk megérik az árukat? Kb. félúton (14e FT) van az olcsó, és a Yuasa között.
     Reply to this

MentoL (msg) 118272 Nov. 23, 2017, 2:20 p.m.   reply to: 118271 x
Sziasztok,
Szerintetek, a Varta Powersports akkuk megérik az árukat? Kb. félúton (14e FT) van az olcsó, és a Yuasa között.
     Reply to this

lendvai (msg) 118271 Nov. 23, 2017, 1:55 p.m.   reply to: 118270 x
Mit akarsz te év végén, hóban-fagyban hegeszteni? :-)))) Az ultrasound még rendben van, de a hegesztőt a fa alatt hagyom. :-))) Micsoda buli lenne az, megyünk mulatozni, van a csomagtartóban szép ruha, ultrahangos tisztító meg egy inverteres hegesztőgép. :-)))))
     Reply to this

kawa550 (msg) 118270 Nov. 23, 2017, 1:51 p.m.   reply to: 118269 x
Fain, hozd el, kipróbáljuk! Meg az ultrasoundot is. :)))))))
     Reply to this

lendvai (msg) 118269 Nov. 23, 2017, 1:16 p.m.   x
Meg is rendeltem a gépet, legyen mit a karácsonyfa alá tenni. :-))))
     Reply to this

lendvai (msg) 118268 Nov. 23, 2017, 8:23 a.m.   reply to: 118266 x
Az az érzésem elég direkt módon értelmezed a népi bölcsességeket. :-)
     Reply to this

kawa70 (msg) 118267 Nov. 23, 2017, 6:45 a.m.   reply to: 118266 x
Az már nem jó mintavételezés lenne, mert elötte inzultálta a kutya idegrendszerét :)
Ez akkor helytállo ha csak ugy magátol ugat a kutya a közelitésre, de azért azt az állapotot is fenntartásokkal kell kezelni:))
     Reply to this

kawa550 (msg) 118266 Nov. 22, 2017, 11:01 p.m.   reply to: 118265 x
Ezt úgyis ki akartam próbálni, majd ha jöttök, kintről rugdosd a kaput meg ilyesmi, aztán ha már eléggé ugat az Ajsa, akkor beengedlek oszt meglássuk hogy amelyik ugat?...... :)))))))))))))))))))))))))))
     Reply to this

lendvai (msg) 118265 Nov. 22, 2017, 10:17 p.m.   reply to: 118264 x
Hát, azt mondja a népi bölcsesség, hogy amelyik kutya ugat, az nem harap. Ha tényleg olyan jó lenne, amilyennek gondolja magát akkor nem lenne szüksége arra, hogy másokat fikázzon. Aztán meg hisztizik ha picsán rúgják, tipikus.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118264 Nov. 22, 2017, 9:32 p.m.   reply to: 118263 x
Azt irtam, csak sikeresen töröltem is. Most a fia nickjével volt fent de majd letiltják azt is:))
     Reply to this

gezasz (msg) 118263 Nov. 22, 2017, 9:26 p.m.   reply to: 118260 x
Ahogy olvasom még a sportmotor.hu-ról is eltávolították.
     Reply to this

lendvai (msg) 118262 Nov. 22, 2017, 9:24 p.m.   reply to: 118260 x
Hát, ez olyan karmikus dolog lesz. Addig fikázta mások munkáját, míg az orrára koppintottak. :-)
     Reply to this

kawa70 (msg) 118261 Nov. 22, 2017, 9:18 p.m.   x
Na addig küzdöttem ezzel az elbaszott fórummotorral, mig csak sikerült kitörölni a saját kommentem.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118260 Nov. 22, 2017, 9:10 p.m.   reply to: 118255 x
Na mit mondtam hogy a nav zárta be a bótját:))
Csak sikerült úgy felbasznia magát, hogy elkottyintotta .
     Reply to this

kawa70 (msg) 118259 Nov. 22, 2017, 9:04 p.m.   reply to: 118255 x
Annyira ne örülj, mert a fia nickjével osztja tanácsait és néz satuhülyének mindenkit.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118258 Nov. 22, 2017, 9:01 p.m.   reply to: 118257 x
Van amikor a kettő egyben......
     Reply to this

lendvai (msg) 118257 Nov. 22, 2017, 8:54 p.m.   reply to: 118254 x
Mi az az SM? Sportmotor, szado-mazo? :-))
     Reply to this

lendvai (msg) 118256 Nov. 22, 2017, 8:54 p.m.   reply to: 118252 x
Akkor drótkorong vagy kő meg horgany spray lesz a megoldás, nehogy már Séf bácsinál rondább varratot csináljak. :-)))
Közben rájöttem: a tacskó lábtartója horganyzott volt! :-)))))
     Reply to this

kawa550 (msg) 118255 Nov. 22, 2017, 8:51 p.m.   reply to: 118254 x
Az írásai nem fognak hiányozni, egy mondatot sem tudott 15 durva hiba nélkül leírni. :))))))))
     Reply to this

kawa70 (msg) 118253 Nov. 22, 2017, 7:31 p.m.   reply to: 118252 x
Az előbb kimaradt a szinesfém szó a rutinos szakikkal kapcsolatosan.
     Reply to this

kawa70 (msg) 118252 Nov. 22, 2017, 7:28 p.m.   reply to: 118249 x
Hát, a horgannyal fogsz bajlódni. Fujj az ivet, fröcsköl és még annál is rondább varratot csinálsz, mint amihez szoktál. Az okosabbak amennyire lehet letakaritják a horganyt aztán visszafujják sprayvel.
Amugy ahogy Gyula mondta, otthoni körülmények közt még rutinos szakemberek is ritkán csinálnak szép hegesztést. Tehát alapból célszerütlen barkács célra komoly gépet venni.
Hegesztötudásom hasonlatos a Tiedhez, de rájöttem vannak balfaszoknak kitalált pálcák, azokat össze is irogattam, mert azzal aránylag szépen és gyorsan tudok hegeszteni. Ilyen pl. az átmeneti vagy saválló vagy milyen pálca, nagyon fasza varratokat lehet csinálni vele. De egy jó kis inverteres gép teljesen jó otthonra, 40-85 között. Ha profibbat akarsz akkor valami avisat nézz, de szerintem az is felesleges zártszelvény meg szögvas hegesztéshez évente kétszer.
     Reply to this

kawa550 (msg) 118251 Nov. 22, 2017, 6:02 p.m.   reply to: 118249 x
Ja, leég. :))))))) És közben párolog, fröcsköl, kormol, gázt képez amitől faxa szelvényes lesz a varrat.
     Reply to this

lendvai (msg) 118250 Nov. 22, 2017, 6:01 p.m.   reply to: 118249 x
Meg persze egy automata pajzs is kell, mert az ugye minden rendes férfiember garázsában megtalálható.:-))))
     Reply to this

lendvai (msg) 118249 Nov. 22, 2017, 5:57 p.m.   reply to: 118248 x
Minek lökdösődni? :-) Pálcás inverteres, az a ks horganyréteg meg az ívtől leég, mint a szar. :-) Sok teherviselő szerepe nincs, legyen vízszintes szelvény az oszlopok között, amihez a trapézlemezt csavarozom, hogy ne zörgesse a szél. :-)
Aztán ha már ügyes leszek akkor lemezfoltozáshoz veszek drótosat is. Meg persze egy állványos fúrót, mert még az sincs.:-))))
     Reply to this

kawa550 (msg) 118248 Nov. 22, 2017, 5:22 p.m.   reply to: 118247 x
Szerintem meg ne vegyél még semmit, majd ha jöttök, kilöklek a garázsba, oszt rájössz magadtól melyik mire való. 0.8 -as drotbol mire csinálsz egy elég erős hegesztést zártszelvényen, lemegy a nap, és elfogy 5 méter drót. Pálcával ugyanez 10mp és egy fél pálca. A horganyzott meg külön történet.
     Reply to this

lendvai (msg) 118247 Nov. 22, 2017, 4:54 p.m.   reply to: 118246 x
Akkor betanuláshoz inverteres pálcást veszek. A többit meglátjuk, horganyzott zárt szelvényeket fogok vele hegeszteni, akkor arra jó kell legyen.
     Reply to this

Sander67 (msg) 118246 Nov. 22, 2017, 4:28 p.m.   reply to: 118244 x
Én a te helyedben inverteres gépet vennék,mert rozsdás meg festékes anyagot csak ezzel lehet szentségelés nélkül varrni.A hegesztés minősége majd nálad is kiforrja magát,ha fél dobozt elhasználsz.
     Reply to this

lendvai (msg) 118245 Nov. 22, 2017, 4:13 p.m.   reply to: 118244 x
Akkor most vegyek fogyóelektródás barkácsot vagy vegyek inverteres pálcást nagyjából ugyanannyiért? Miért gyenge a drótos a 2mm-es zárt szelvényhez? Elvileg elegendő az áramerősség. 4-5mm anyagvastagságig írják a leírásaikban. Pálcával is meg tudom oldani, de ronda lesz a varrat, a másikkal talán könnyebb lenne kevésbé ronda varratokat összehozni.:-)
     Reply to this

kawa550 (msg) 118244 Nov. 22, 2017, 3:40 p.m.   reply to: 118242 x
Invertetes könnyebb, gyorsabban fog ívet, kicsit szebb a varrat, kurva drága. Színesfémet sose hegesztesz otthon. Barkács kell, zárt szelvényhez az is bőven elég, lemezhez még drótos kell, de az még gyenge máshoz és kurva drága a drót (12-13)rugó 1 kiló.
     Reply to this

fazakas66 (msg) 118243 Nov. 22, 2017, 3:10 p.m.   reply to: 118240 x
Mindig panaszkodunk,hogy így meg úgy szar az aksihoz hozzáférni.Itt a példa van aki félkézzel ráadásul a balkezével megoldja :))

Tibi nagyon fullos hegesztőhöz tanfolyra kell menned.Főleg az alut tapasztalt rókák tudják csak minőségbe müvelni.
     Reply to this

lendvai (msg) 118242 Nov. 22, 2017, 2:59 p.m.   x
Tavasszal kerítéscsere lesz, amihez be kell szerezzek egy hegesztőgépet is, zárt szelvények hegesztgetéséhez. Mivel eddigi rövid hegesztői pályafutásom pálcás hegesztésből állt, amivel igen ronda, de azóta is funkcionáló varratokat sikerült létrehoznom most fogyóelektródás gép beszerzésén gondolkodom. Akinek van tapasztalata, amit megosztana hobi célra történő használathoz azt megköszönöm. Eddig a 45-180 ezres kategóriában találtam gépeket, utóbbi már inverteres és acélon kívül alumínium s réz hegesztésére is alkalmas (Telwin Technomig 180 Dual Synergic), így vonzó alternatíva, bár kissé magas az ára a várható kihasználtságot tekintve. A másik véglet a barkácsáruházas (esetenként Aldis) gép kategória, ami ugyanúgy lehet jó, de tapasztalatom nincs még ezekkel.
     Reply to this

Sandor31 (msg) 118241 Nov. 22, 2017, 11:09 a.m.   x
Igen!99-es elvileg.Köszönöm!
     Reply to this

csokabi (msg) 118240 Nov. 22, 2017, 11:04 a.m.   reply to: 118239 x
Gondolom 4TX a páciens...
https://youtu.be/hKDl39MuvLg
     Reply to this

Sandor31 (msg) 118239 Nov. 22, 2017, 10:29 a.m.   x
Sziasztok.Kis segítséget kèrnèk tőletek!Indítàskor csak "kerepel" az önindító.Azt mondtàk az aksi.Ok...de hogy tudom kivenni azt az aksit?A tankot màr levettem de mèg mindíg nem làtom
     Reply to this

lendvai (msg) 118238 Nov. 21, 2017, 8:28 a.m.   reply to: 118237 x
Mindennek megvan a maga rendje, s ideje. :-) Legyen a várakozás, ami még finomabbá teszi majd a kóstolást. :-)
     Reply to this

Itil900 (msg) 118237 Nov. 21, 2017, 6:13 a.m.   reply to: 118188 x
Vajh' lehetséges e,kedves fórum-kollega,hogy akár talkozó előtt kóstolhatná a kíváncsi természetű???
     Reply to this

nferro (msg) 118236 Nov. 19, 2017, 9:35 p.m.   reply to: 118230 x
Szia. Ebay volt a ludas. Kb. 19000 magyar pénz volt, ingyenes szállítással. Néztem az árat és az eladó értékelését.
     Reply to this

Kilos (msg) 118235 Nov. 19, 2017, 9:13 p.m.   x
Yamaha TDM találkozó
2018.05.25.-27. Szajol
Jelentkezés itt: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qxJirH2QsVgNXgoH51Ih_AxamDFabAcT1mxEL22Zj_k/edit#gid=0

Az első 3 hely a szervezőknek fenntartva!
Írjátok be magatokat - ha valami nem megy jelezzétek itt a fórumban.
A táblázat majd igény szerint folyamatosan bővül.
     Reply to this

mati12 (msg) 118234 Nov. 19, 2017, 8:56 p.m.   reply to: 118233 x
Rendben.
     Reply to this

Flenegen (msg) 118233 Nov. 19, 2017, 8:53 p.m.   reply to: 118232 x
Vagyok, ugyan lesz két átadásom, max elötte csörögj meg. 70/9777988
     Reply to this

mati12 (msg) 118232 Nov. 19, 2017, 8:48 p.m.   reply to: 118229 x
Engem lehet,hogy érdekelne,holnap beugrok hozzád ha dolgozol.
     Reply to this

Annonymus (msg) 118230 Nov. 19, 2017, 7:54 p.m.   reply to: 118222 x
Szia.Hol vetted s mennyiért?
     Reply to this

Flenegen (msg) 118229 Nov. 19, 2017, 7:31 p.m.   x
Hátha valakit érdekel:

Van egy felesleges welness utalványom amit 2017-ben lehet felhasználni. Idő hiányában sajnos nem tudjuk felhasználni viszont nem hosszabbítható.

Pontos tartalom:

http://www.pihipakk.hu/csomag/exkluziv-wellness

Reális áron átadnám ha valakit érdekel. 35.000 Ft-ra gondolok, mely közel félár.

Ha valakit érdekel keressen.
     Reply to this

csanesz (msg) 118228 Nov. 19, 2017, 4:01 p.m.   reply to: 118221 x
Jó cucc!
Nekem alapból a 2x 6,5 Wattos fényforrás volt a felállás, hogy a generátort ne nagyon terheljem többel. A hátsó helyzetjelzőt is azért cseréltem le ledesre, hogy teljesítményt spóroljak a ledes kacatokra.

Ez az ikerlámpás sem tud 40 wattot... :)
Röhej...
De amire kell arra jó.
     Reply to this

csanesz (msg) 118227 Nov. 19, 2017, 3:53 p.m.   reply to: 118224 x
Nem rossz... nem rossz... :)
Van fényszóró kiegészítőm nekem is kicsit átalakított és igen hatékony este. Még esős úton is jól teljesít.

Ez nálam igazából olyan, ha már karácsony a motor is legyen karácsonyfa... dolog.

Eleinte méretjelzőnek indult, de fehér fény helyett a sárgát szerettem volna. Olyan ledet nem találtam, ami megfelelt volna fényerőre és alacsony hőleadásra.
Magam építettem a fényforrást, ami 3 évig üzemelt is, csak meguntam. A dupla körlámpa okos ötlet. Talán nem a legszebb kivitel, de igen hasznos lehet. Egyik sárga lesz a másik fehér. A fókuszált fényszórásra itt nincs szükségem arra van másik a motoron. Ez legyen olyan homogén és szórt amilyen csak lehet.
Alapból fehér megy ködben viszont sárga. :)
Egyszer élünk...
     Reply to this

csanesz (msg) 118226 Nov. 19, 2017, 3:43 p.m.   reply to: 118220 x
Az mindegy, hogy van benne E betü vagy sem. Alapból szabálytalan. Így mindegy. Viszont kell. :)
     Reply to this

Hoterkep
Hirdetések

Member count: 26528