Please log in

Registration Forgot password

Film
Comment
Előző oldal
László_atya (msg) 223 March 1, 2016, 10:16 a.m.   reply to: 222 x
Engem meg közben az ideg szétvág, hogy nem jutok el moziba, hogy megnézzem.
Viszont meglepõdtem, hogy a fehérvári Cinemában a Lovasíjász mûsoron van este fél 9-tõl, a Saul fia meg nincs mûsoron. Baj lesz ebbõl... :)

Ja, nem úgy lepõdtem meg, hanem másképp. Mert ha a nézettség határozza meg, hogy meddig van egy film mûsoron, akkor teljesen rendben van a dolog, nincs - illetve nem lenne -meglepõdés.
     Reply to this

kawa550 (msg) 222 March 1, 2016, 9:43 a.m.   x
A nagy filmes sikerrõl hallottatok?
Ja, nem, nem arra gondolok!:)))))))
Hanem arra, hogy a nagy érdeklõdés miatt az eredetileg 2 hetes vetítési idõt meg kellett duplázni Sopronban a Lovasíjászra. :))
     Reply to this

Asta (msg) 221 Feb. 28, 2016, 9:15 a.m.   reply to: 220 x
Az Aranyéletnél én csak a témával problémázok. Az HBO magyar vonala a laikus számára is profibb mint a többi filmes szir-szar.

Ez olyan, mint Wall steet farkasa. A téma valahol érdekes, de nem tudom miért nézzem...
     Reply to this

TIZ (msg) 220 Feb. 28, 2016, 8:49 a.m.   reply to: 219 x
Nem, addig is határeset volt nálam. Aztán persze lehet hogy utána javult. Ami nagyon tetszett és várom a folytatását az az Aranyélet!
     Reply to this

kawa550 (msg) 219 Feb. 27, 2016, 8:43 p.m.   reply to: 217 x
Azért utána végignézted? Csak mert a leszbismár csak egy balhészál meg a ráfûzött végecsavar miatt kellett. Szerintem egy nagyon jó kis sorozat volt, nem bánnám ha lenne folytatása.
     Reply to this

Asta (msg) 218 Feb. 27, 2016, 7:48 p.m.   reply to: 217 x
Ennél a Kossuthkiflinél a harmadik résznél Kossuth/Görgei jelenet esetében valami utólagos történelmi méricskélés volt.
Nekem is elment a kedvem egy jó idõre, hogy ezt tovább nézzem (habár nem tiszta a kép).

A leszbicsók tükör a társadalmunknak. Mindenki túl tud lépni ezen a kérdésen, aki képben van a saját gyökereit illetõleg.

És érdekel(t volna), hogy ki volt Kossuth Lajos. Aki kiment Ámerikába.

"Kossuth Lajos indián küldöttséget fogad az Egyesült Államokban."
"A Kossuth-kultusznak különösen az Alföldön van nagy hagyománya. "

Ez egy komoly ember volt, nem válaszolt az SMS-ekre. Az utókor meg olyan amilyen. Tudd, hogy melyik oldalon vagy. ABS

/Erzsébet utalvány/
     Reply to this

TIZ (msg) 217 Feb. 21, 2016, 11:10 a.m.   reply to: 216 x
Valahogy a harmadik részek el vannak átkozva: vasárnaponként ment a csak színház és más semmi sorozat, ahol a 3. rész végén a leszbicsóknál azt mondtam hogy na ennyi volt. Nem azért mert pûd lennék (hajjaj de mennyire nem) de itt ebben ennek semmi helye nem volt.
Annyira volt életszerû mint ha egy UFO tért volna be a Sparba Erzsébet utalvánnyal kenyeret venni.
     Reply to this

Asta (msg) 216 Feb. 21, 2016, 10:09 a.m.   reply to: 215 x
Érthetõ, de talán érdemes elkezdeni nézni. Szerintem rossz csillagzat alatt született ez a film, és kár érte. Ott voltam Kõszegen amikor forgatták, legalábbis kaptam egy cetlit a stábtól, hogy jó lenne elhordani a területrõl motort. A túrás emlékek között ez is elfér.

(rólam is többen azt gondolják, hogy bizarr figura vagyok. Nincs szmájli...)

A lovasijászt láttam, tetszik.
A Saul fiáról hallottam én is negatív kritikát. Hajrá Oszkár-díj, kit érdekel!?
     Reply to this

TIZ (msg) 215 Feb. 21, 2016, 9:46 a.m.   reply to: 214 x
A harmadik résznél leakadtam róla. Nekem nagyon bizarr volt.
     Reply to this

Asta (msg) 214 Feb. 20, 2016, 7:56 p.m.   x
Kossuth lajos.
A Kossuth kifli filmrõl mi a véleményetek?
Amit én láttam, nem tudom elítélni.

Reply to this

kawa550 (msg) 213 Feb. 16, 2016, 7:17 p.m.   reply to: 212 x
Már láttam mindet. Havonta van nyiltnapjuk mikor látogatható a völgy, szombatonként.
     Reply to this

sandryder (msg) 212 Feb. 16, 2016, 6:28 p.m.   reply to: 211 x
Kassaitól szeretném ezt hallani mint a tanítványaként, és nem a (motoros) sorstársamtól de azért közös platformon vagyunk. A film elindított bennem némi érdeklõdést, és ha lesz valami program a Kaposmérõ-i völgyben, akkor elmotorozok oda. Ha érdekel Kassairól némi korábbi riportfilm akkor itt van.Link
     Reply to this

kawa550 (msg) 211 Feb. 16, 2016, 5:42 p.m.   reply to: 210 x
Jóvan fiam, vágod a lényeget! Ötös, leülhetsz! :-)))
     Reply to this

sandryder (msg) 210 Feb. 16, 2016, 5:30 p.m.   x
Az a legnagyobb baj szerintem, hogy a magát nemzetinek meg jobboldalinak hirdetõ kormányunk a Vajna filmogullal az élen, magasan szarik az ilyen önbizalmat és a nemzeti öntudatot erõsítõ alkotások támogatásában. Valahogy inkább a kishitûségre és a kollektív vezeklésre épülnek a jelenkori magyar filmek, azaz ne merjünk nagyok lenni, hanem kis szürke multikulturális fogyasztó egyének, közösségi élmények nélkül.
     Reply to this

kawa550 (msg) 209 Feb. 15, 2016, 10:30 p.m.   reply to: 208 x
Én is láttam, nekem tetszett, meg mindenki másnak is a teremben, nem hallottam elégedetlen hangokat. Kritikát azóta többet is, hogy lehetett volna így meg úyg még jobban csinálni, na, ahhoz én nem értek, nekem elég jó volt.
Viszont az érdekes, hogy bár elsõ nap óta telt házzal megy minden elõadás, de mégis csak a városi kismozi hajlandó vetíteni, a plázábana cinemacity nem, pedig voltam én ott már többször olyan filmen, amin csak 8-10 ember lézengett a több száz fõs teremben. Fura no!
Majd gondolom vetítik a sault helyette, önkormányzati támogatással meg ingyenjegyekkel. Jogos is, inkább mutassuk be azt, hogy valaha voltak szemét magyarok is, ne pedig azt hogy ma is elérhet valaki világsikert kitartással, tehetséggel, sok munkával meg a hagyományok tiszteletével.
Inkább legyen a mai generációnak is hamis bûntudata, mint sikerélménye a magyarságával kapcsolatban. Jóvan az úgy no! A k anyjukat.
     Reply to this

sandryder (msg) 208 Feb. 15, 2016, 9:19 p.m.   x
Üdv.
Megnézve a Lovasíjász filmet, azt gondolom hogy nagyon szerencsés aki Kassai (Kán)Lajos közelségébe kerülve tanítványaként megtapasztalja az õsök hagyatékát, mert védettséget szerez a mai manipulatív és romlott világgal szemben.Gyerekként az iskolás kor eléréséig, én is lovak közt éltem a nagy szüleim jóvoltából, és ez a film megidézte az akkori élményeimet.Ha az egészségi állapotom már kevés lesz a motorozáshoz, és a lovagláshoz még elég lesz, akkor megtérek a lovasíjászathoz, persze csak saját kedvtelésemnek megfelelve.
     Reply to this

kawa550 (msg) 207 Jan. 29, 2016, 10:46 p.m.   x
Jövõ héten jön a lovasíjász sopronba, már megvan a jegyfoglalás vasárnapra. :-)))
     Reply to this

tsanyi (msg) 206 Jan. 29, 2016, 9:07 a.m.   x
A Saulnak az ellenfele idén egy dán film, no azt az elõzetese alapján biztos megnézem ha itthon megjelenik.
     Reply to this

kawa550 (msg) 205 Jan. 28, 2016, 6:22 p.m.   reply to: 204 x
Na ezért most konkrétan irigyellek.
A lovasíjász ll trailere alatt valami sznob fapicsa dühtöl elvakultan ostorozza az embert meg a filmet, ebbõl azonnal éreztem, hogy itt valami értékes nagy dologról lesz szó. Hát úgy legyen!
     Reply to this

galoscsabus (msg) 204 Jan. 28, 2016, 6:12 p.m.   reply to: 203 x
Örülök annak (és némi kis büszkeséggel is gondolok rá), hogy személyesen ismerhetem Kassai Lajost.
Az elsõ két íjamat tõle vettem, jártam hozzá lõni is, nagyon sokat segített abban, hogy meglássam az íjászatban azt, ami miatt érdemes csinálni.
Ahová a szó szerint nulláról eljutott, az követendõ példa legyen minden magyar ember elõtt.
Remélem még megéri azt a nagy álmát is, hogy a lovas-íjászatot elismerjék nemzetközi környezetben is önálló sportágként, akár még olimpián is bevonva a többi sportág közé.
A filmet pedig alig várom, hogy valahol a közelben is elkezdjék vetíteni.
     Reply to this

kawa550 (msg) 203 Jan. 28, 2016, 9:34 a.m.   reply to: 201 x
Ez a film már az elõzetese alapján is a megnézendõ kategória, de miután tegnap este megnéztem ezt, már biztos vagyok benn, hogy meg kell néznem a lovasíjászt is, ennek az embernek a beszédére érdemes odafigyelni. Egy csomó olyan gondolatot fogalmaz meg szép kereken és értetõen, ami darabokban már régóta ott volt az én fejemben is.
Link
     Reply to this

tsanyi (msg) 202 Jan. 28, 2016, 8:57 a.m.   x
A Saulos dologhoz és annak megítéléséhez talán ez a cikk jó lehet, szerintem valami ilyesmi van a különbözõ hozzáállásoknál: Link

....magam nem láttam sem ezt sem a Sorstalanságot és nem is hiszem, hogy megnézem egyszerûen mert nem tetszik az elõzetes alapján maga a film, de ettõl még nem relativizálom és fõleg nem tagadom, hogy megtörtént sõt szerintem a személyek szintjén sokkal szörnyûbb volt mint amennyire gondolnánk.
     Reply to this

walla (msg) 201 Jan. 27, 2016, 9:16 p.m.   x
Link
     Reply to this

kawa550 (msg) 200 Jan. 27, 2016, 5:52 p.m.   reply to: 199 x
Azért, mert a magyarokon kívül a világ összes népe, beleértve az európaiakat is jó eséllyel azt hinné hogy ez valami természetfilm lesz egy folyóról meg az õ kanyarjáról, ha egyáltalán tudnák, hogy van ilyen nevû folyó. Így aztán lehetne a legfantasztikusabb rendezés, legcsodásabb fényképezés, isteni világítás meg forgatókönyv meg a faxom tudja, akkor se érdekelné a kutyát se és egy jelölést se kapna még a bivalybasznádi filmegylet délutáni matiné versenyén se.
Na persze ha a film végén tragikus hõsiességgel elhalálozna a fõszereplõ, akinek a filmbeli neve mondjuk Vitéz Goldsmith Mózes lenne, akkor lehet hogy kapna egy oscar jelölést....
     Reply to this

leo770 (msg) 199 Jan. 27, 2016, 5:02 p.m.   reply to: 198 x
Igazad van!
Én sem értem. Wajda másik filmjét (Khatyn) le lehetett forgatni Lengyelországban a baloldali kormány alatt, nálunk a hasonló filmeket éjjel adják - ekkor kapnak mûsoridõt azok, akiket Te, és mások is szívesen néznének. A többi filmre (Toldi Miklós, Nádorfehérvár,Zrinyi stb.) pedig várhatunk, mint a lottó ötösre.

Üdv.

leo770

Reply to this

TIZ (msg) 198 Jan. 27, 2016, 3:42 p.m.   reply to: 178 x
Lehet hogy így van, és Vajna szaktárs elkaszálna egy ilyen ötletet, de két kérdésem van:
1, Korábban nem lehetett volna megcsinálni?
2, Hogy van az hogy ebben az õsmagyar vérfideszes érában egy zsidó filmkurátor el tud(na) kaszálni egy jó film ötlete pl. Don-kanyar témában?

Nem provokálni akarlak, ezeket tényleg nem értem.
     Reply to this

Okta (msg) 197 Jan. 27, 2016, 1:40 p.m.   x
Nem 100% motoros film, de a Túl a fenyvesen nekem tetszett...no nem adnék rá 5 csillagot, de a korabeli átlagból kiemelkedik.
     Reply to this

László_atya (msg) 196 Jan. 27, 2016, 1:09 p.m.   reply to: 195 x
Akkor beszállok a köcsögklubba, ugyanígy teszek én is. Letorrentezem és ha jó, megveszem eredetiben, legyen az hang, film, játék, vagy egyéb szoftver.

Én Jean-Michel Jarre-al vagyok úgy, mint te Tracy Chapman-el... :D

Illetve még a könyvek esetében nem ismerek irgalmat: Megveszem. Elõszöris mert irtózok a ebook-tól, nekem az olvasás élvezetéhez hozzátartozik a lapozgatás, az illat, meg minden, ami a könyvvel jár. :)

Én rock ´n roll (és nem a jó) kifejezést szoktam használni olyan esetekben, amikor egy film szórakoztat, de nem úgy, hogy agyalás, meg mély mondanivaló, hanem tényleg szórakoztat. Ilyen volt a Galaxis õrzõi, meg a Csatahajó is.

Viszont az Eredet-re egyértelmûen a jó jelzõt használtam.
     Reply to this

kawa550 (msg) 195 Jan. 27, 2016, 12:25 p.m.   reply to: 194 x
Ebben a témában igen járatos vok így elmondhatom a tutit.:))))))))))))
A galaxis örzöi egy túlhájpot szar.:))
A csatahajó nagyon szar, a rihányás szerepeltetés egyértelmûen a legnagyobb hiba volt a filmben.
A transformers filmekben sajnos a film rovására megy a túlhajszolt látvány, amúgy elmegy kategória, a rókalány miatt meg kifejezetten ajánlott a megtekintése. :D
A jupiter valami hihetetlen nagy szar, és még azt se értem hogy azon a csajon mit esznek a népek más filmekben. :)
Jó motoros film csak egy van, az említett leggyorsabb, amit annyira megbecsülök, hogy a letöltéses megtekintés után megvettem eredeti dvd-n is, mivel én azok közé a köcsögök közé tartozom, aki elõbb letorrentezi és ha valóban jó és értékes, csak akkor hajlandó bevételt is generálni a gyártónak.
Ez alól egyetlen kivétel van, Tracy Chapman, ha új lemez akadt a kezembe, akkor azt gondolkodás és belehallgatás nélkül megveszem. Merthogy jó, és képtelen hibázni.:)))))
Folytatva a listát a 7.-et imax3d-ben sikerült nézni, csapnivalóan idegesítõ technika, ami miatt a film sem tetszett, de majd letöltöm hd-ben, megnézem mégeccer a laposon itt a nappaliban, és akkor szerintem tetszeni fog, kivéve a kis ovis idegbajos metroszekcuális sötétvödör utódot.
Vas, biker, szelíd, ezekre kár akár csak egy szót is vesztegetni, csapnivaló mind. A steppelt wolf is, azt is utálom.:))))))
     Reply to this

László_atya (msg) 194 Jan. 27, 2016, 11:48 a.m.   x
Hogy legyünk ontopicok is:

Látta valaki az Utolsó felvonás címû filmet Al Pacinóval a fõszerepben?

Vélemény? Nekem nagyon tetszett annak ellenére, hogy kissé mûvészfilm (hivatalosan dráma), és amellett, hogy Al Pacino az egyik legnagyobb kedvencem.

Második kérdés: A Galaxis õrzõi kinek hogy tetszett? Szerintem rock ´n roll. És itt felteszek némi vitaalapot nyújtó kérdést is. A mai napig nem tudtam rájönni, hogy ha látok 5 db "C" kategóriás filmet, abból miért tetszik 2 és miért nem tetszik 3. Például: A Csatahajó tetszett. A Transformers filmek nem. A Galaxis õrzõi tetszett. A Jupiter felemelkedése nem. Holott ha kívül helyezem magam saját ízlésemen, akkor gyakorlatilag mindegyik történetileg kaptafa komolyabb mondanivaló nélkül, látványra gyúrás ezerrel, felejthetõ színészi alakításokkal.

Jó-jó, a Galaxis õrzõiben épp egy nem létezõ színész (Mordály, a mosómedve) és a félig mellékszereplõ nagydarab börtöntöltelék (neve nem ugrik be) voltak a legjobbak. :))))

Motoros filmekrõl azért nem indítok nagyon beszélgetést, mert igazán egyik sem tetszett, amit láttam. A leggyorsabb Indian-t egyértelmûen Anthony Hopkins zsenialitása vitte el a hátán, a Vas, Biker Boyz, stb. szóra sem érdemes, a Szelíd motorosok nem tudom, mi a fenétõl lett kultfilm.
     Reply to this

László_atya (msg) 193 Jan. 27, 2016, 11:35 a.m.   reply to: 192 x
Ez az én szövegem... :))))
     Reply to this

drfarago (msg) 192 Jan. 27, 2016, 11:30 a.m.   x
Ámen!
     Reply to this

László_atya (msg) 191 Jan. 27, 2016, 11:25 a.m.   x
Pedig sok óvodapedagógus egyáltalán nincs tisztában azzal, hogy a rájuk bízott gyerekek egész életük legfogékonyabb néhány évükben vannak. Utalatos kolléganõ az egyik üdítõ kivétel, le a kalappal. Okfejtése szerintem csatlakozik a témához.

A sikernek természetesen én is örülök, de miért van szükség arra a körítésre, amit az arcunkba kapunk épp többek közt attól, aki a filmet rendezte?

Most akkor mi van? Ha azt mondom, hogy mégiscsak egy mozifilm, és a helyén kezelem, akkor hogy képzelem, ez nem CSAK egy mozifilm, különbenis megverték gyerekkorában, mert zsidó. Ha meg nem csak egy mozifilmként kezelem és elkezdem feszegetni az ideológiával kapcsolatos nemtetszésem, akkor meg hogy képzelem? Csak egy film...
     Reply to this

drfarago (msg) 190 Jan. 27, 2016, 11:08 a.m.   x
Azért töröltem a hozzászólásaimat,mert tiszta lelkiismerettel mondhatom,tényleg büszke vagyok az elért sikerre! -- Utolsó Magyar Oscar díjas film a MEPHISTO.-- A téma egy csöppet sem taszít,sõt !!! És itt utalnék elõször is a 182 hozzászólásodra.
Nos,ezért töröltem az enyémeket !!!Én nem errõl beszéltem,de a ma oly divatos irányba terelõdött a"beszélgetés"és ezt nem tartom idevalónak,hiszen mégis csak egy filmrõl kezdtünk"beszélgetni".No,de ne korlátozzunk senkit és semmit a véleménye kinyilatkoztatására.
Yossarian kollégával maximálisan egyet értek!
A 182 hsz. Újra hibáztam,és felindultságból,felelõtlenül irkáltam.
Viszont.Nem lekicsinyelve a munkádat,felelõsségedet,tudásodat azért az oviban picit másokról tanultok,beszélgettek.Pontosan nem is értettem a kapcsolatot a témához,hacsak a felelõtlen kijelentésem ragadott el.
     Reply to this

kawa550 (msg) 189 Jan. 27, 2016, 10:06 a.m.   x
Akartam én is ideírni egy hosszút, mert nagy szófosó lennék magam is, de cseresznyére visszaolvastam elébb, és sajnálattal vettem, hogy a fõvadász nem véletlenül szemléli gyakran a távcsövön keresztül a világot, jól lát, és gyakorlatilag minden gondolatomat lelõtte már elõttem.
Így nem is marad másom, mit hogy elmondjam: több magot kéne még vetni itt, mint pl elõítélet nélküli elfogadás, liberalizmus, évtizedekkel elõttünk mások által elkövetett bûnök magunkra vétele, bûntudat miatt magunkat visszatartani, meg hasonló magok, melyeket nem földbe, hanem gondolatba kell elvetni, vagy esetleg vízbe, ahogy az alant említett Vass is mondá:
"Annyit a magam buta fejivel is tudok, hogy az emberi élet rendje olyasmi, mint teszem azt a halak élete a patakban. A nagy fölfalja a kicsit, amikor teheti, s a kicsi, ha okos, elbúvik elõle a gaz közé. Na már most, ha én nadragulya magját szórom a patakba, attól mind megkerül, elõbb a nagy, de azután a kicsi is, és hamarosan mind a hasukkal fölfelé úsznak a víz tetején. Hát ezt csinálják ma a világgal is. Bolondság magját vetik beléje, hogy így tegyék egyformává a nagyot a kicsivel. S meglássa, addig kísérleteznek, amíg mi valamennyien a hasunkkal felfele leszünk, akár a döglött hal."

Reply to this

tsanyi (msg) 188 Jan. 27, 2016, 8:27 a.m.   reply to: 187 x
Tényleg szerencsés vagy, hogy nem kételkedsz a tudásodban és az értékrendedet még át is adhatod a rád bízottaknak akik majd eszerint nõnek fel és néznek más emberekre. Engem sajnos az állandó bizonytalanság, megkérdõjelezés és a valódi történések iránti vágy nyomaszt, ezt persze igyekszem elfojtani és magamra erõltetni, de sajnos többnyire nem sikerül és így bizonytalanul forgolódok a világban mint vasorrú bába a mágneses viharban miközben próbálok minden véleménynek utánanézni mielõtt magamévá teszem. Tényleg szerencsés vagy és így tovább.
     Reply to this

Utalatos (msg) 187 Jan. 27, 2016, 7:25 a.m.   reply to: 185 x
En pedig nagyon sajnalom, hogy torolted a hozzaszolasaidat, meg azt is amelyben mar (remelhetoen)indulatbol "butasaggal" illettel.
Szerencsesnek mondhatom magam.
Erre a buta nore ma reggel is rabiznak 23-24 gyereket, hogy ovja, vigyazza oket.
Hogy igyekezzen pallerozni egy kicsit a nyilo ertelmuket, hogy jobban eligazodjanak ebben a nem tul sok kapaszkodot kinalo vilagban.
Hogy kulonbseget tudjanak tenni jo es rossz, hamis es igaz, tiszta es becstelen, ertekes es talmi kozott.
Hogy ne legyen a mesevilag es a valo elet kozott olyan oriasi szakadek.
Ehhez ismeretek es mintak szuksegesek.
Jo mintak, jo peldak.
Nem lehet felkeszuletlenul, bizonytalansagot sugarozva, vilagfajdalommal a lelekben tenni a dolgunkat, hivatasunkat.
Ezert fontos, hogy az en vilagszemleletem, ertekrendem lehetoleg a "helyen" legyen.
Ehhez fejlodni kell es nap mint nap megmerettetni.
Nagyon jo terep ehhez egy ilyen forum, ahol viszonylag kulturalt modon, tobb szempontbol, mas mas latasmodbol beszelgethetunk egy egy dologrol, hirrol, jelensegrol vagy jelen esetben egy filmrol.
Tenyleg sajnalom, hogy ebbol a parazs kis vitabol most kivontad magad es a gondolataidat, mert azt a latszatot hagytad, hogy haszontalanok es ertelmetlenek ezek a parbeszedek:-(
     Reply to this

Yossarian (msg) 186 Jan. 27, 2016, 12:10 a.m.   reply to: 176 x
"A XX. század elején az emberiség megmérettetett és sok nemzet gyengének találtatott. Köztük a zsidók is. "
Ezt azért kifejthetnéd bõvebben is, mert nem világos, hogy mire gondolsz? A zsidók könnyûnek találtattak??
A világ népességének ma ~3 ezreléke zsidó. Azok után, hogy a holokauszt során komoly részüket kiirtották. Ennek ellenére folyamatosan tartja magát a hit, hogy õk irányítják a világot. Nos, ha egy nép ilyen elenyészõ arányt képvisel az összes népességben és mégis a többség azt állítja, hogy õk az uralkodó nép, akkor azért olyan nagyon könnyûnek csak nem találtathattak. Másrészrõl meg azt szoktam mondani az olyan kijelentésekre, hogy õk a mocskos elnyomók, hogy ha egy olyan nép, aki létszámilag belefér a statisztikai hibahatárba és mégis õket tartják az irányítóknak, akkor azt a népet nem utálni kell, hanem tanulni tõlük, mert valamit nagyon tudnak. Nem mellesleg a "magyar" nobel díjasok - akikre hivatkozni szoktunk, mint a magyar szürkeállomány kiválóságaira - gyakorlatilag egytõl-egyig zsidók. Akkor most hogy is van ez?
     Reply to this

drfarago (msg) 185 Jan. 26, 2016, 10:38 p.m.   reply to: 184 x
Nos neked ebbõl van bõséggel !!De nem áll jól ! Én töröltem a beírásaimat,mert nem akartam a további acsarkodást burkolt és nem burkolt szidalmakat. Viszont borzasztó nagyot hibáztam ! Mégpedig azt,hogy mertem örülni egy ilyen,szerintem,óriási MAGYAR sikernek,ráadásul a témája sem zavart !!
Kisebbségben maradtam. Sebaj.
     Reply to this

Utalatos (msg) 184 Jan. 26, 2016, 10:26 p.m.   reply to: 183 x
Termeszetesen nem en toroltettem a bejegyzesedet, ezert felelek is ra:
A cinizmus csak annak all jol, akinek municioja is van hozza!
     Reply to this

Utalatos (msg) 182 Jan. 26, 2016, 10:12 p.m.   reply to: 181 x
Engem meggyoztek a belinkelt irasok.
Oscart a Saul fianak!
Es mocskos, akadekoskodo naci mindenki, aki esetleg nem tud orulni felhotlenul ennek a vilagraszolo sikernek. Ennek a "magyar sikernek".
A fanyalgok pedig dogoljenek meg!
A magyar pedig most is bebizonyitotta, hogy a "szarbol jott", uninteligens, fejlodesre keptelen, irigy, szuletetten antiszemita, tehetsegtelen paraszt.:-(
Kar, hogy csak egyetlen kerdes veszett el discurzusban:
Oscart erdemel a Saul fia?
vagy parasztosabban: Jo film a Saul fia?
De hisz ez nem is lehet kerdes.
Ketseg sem ferhet hozza!
A ketseg maga a tagadas!
Tagadni pedig bûn!
Uristen. Hova jutottunk? Meddig lehet meg alazni, mocskolni egy nepet?
Meddig lehet szitokszo a "magyarsag" a "nemzet" az "eredet", Trianon tragediaja, vagy akar csak Wass Albert neve?
     Reply to this

galoscsabus (msg) 179 Jan. 26, 2016, 7:28 p.m.   reply to: 177 x
Ígérem, ha majd lesz miért, akkor feltétlen.....
     Reply to this

leo770 (msg) 178 Jan. 26, 2016, 7:26 p.m.   reply to: 175 x
Mibõl? Hogyan? Ki engedélyezi? Ki ad pénzt rá? Valamikor a Tanár Úrhoz (Nemeskürthy István) még be lehetett menni egy irodalmi forgatókönyvvel, amit kiveséztek, és elméletileg esély volt rá, de most Vajna Andrásnál?
Volt valamikor egy Bódi Gábor, aki barátaival nulla költségvetésbõl megcsinálta az Amerikai Anzix-ot.
Tudjuk, mi lett a sorsa.
     Reply to this

galoscsabus (msg) 176 Jan. 26, 2016, 4:15 p.m.   x
Szüleim és családom többi tagja alapjában véve pacifista és liberális nevelésben részesítettek (nem a szó mai, kicsavart értelmében).
Elfogadó ember lett belõlem, akit nem érdekel sem vallási hovatartozás, sem bõrszín. Az utcánkban lakott a faluba betelepített cigányság nagyja.
Együtt játszottunk, lógtunk, verekedtünk (ha kellett egymással, ha kellett egymásért) de soha fel sem merült olyan megkülönböztetés, hogy valakivel valamit azért nem....., vagy azért igen.... mert cigány, vagy magyar (igen, õk így különböztették meg egymástól a két népcsoportot, mi magyarok vagyunk, õk nem azok..... még ha ezt a jólfésült politika másként próbálja is belénk csepegtetni).
Volt zsidó család is, de azt sem tudtam mi az és mit jelent.
Nem érdekelt, ahogyan most sem érdekel.
Vagy Ember valaki, vagy Nem!

Abban, hogy mára úgy lettem vele, hogy általánosságban nem kedvelem a cigányságot, nem az döntött, hogy õk cigányok.
Azért nem kedvelem õket, ahogyan élnek....úgy általában.
Mert nem az elenyészõ kisebbségrõl alkotott véleményem irányítja a benyomásaimat.

Munkám során nagyon sokat beszélgettem idõsebb németekkel, akikben a mai napig, vagy haláluk napjáig élénken élt a háború elõtti idõk szenvedése.
Õk azt mondták még az események után hosszú évtizedekkel is, hogy a zsidók azt kapták, ami abban a helyzetben várható volt.
Nem szerették õket, hiába éltek hosszú évszázadokon át közöttük.
És ha egyénekkel még csak kijöttek valahogy, a nagy egész erkölcsi normáit nem tudták elfogadni.
Ahogyan mi sem tudjuk elfogadni a cigányság mocskos életkörülményeit (amin nem is nagyon akarnak változtatni) vagy az Európát éppen megszállni készülõ muszlimok, számunkra élhetetlen kultúráját.

Szóval van ez így, hogy pár millió ember nem rajong egy másik pár millióért....

A Természetben és a Történelemben minden mindennel összefügg.
Mindig kiderül a végén, hogy egyetlen játszmában sincsenek ártatlanok és bûnösök.
Csak jobb, vagy rosszabb érdekérvényesítõ képesség, hajlam vagy elutasító magatartás a változásra és erõ, vagy gyengeség.

A XX. század elején az emberiség megmérettetett és sok nemzet gyengének találtatott.
Köztük a zsidók is.
De aztán, mivel a történelmet a gyõztesek írják (lásd pl. a háború utáni perek.....vajon hány szövetséges katonatisztet lehetett volna fellógatni a német városok terrorbombázásaiért, vagy a japán emberek elleni cselekedetek miatt?) a példa szükségszerû statuálása miatt a németeknek bûnhõdniük kellett.....
Volna, de mivel a kommunizmus térnyerése még az összes zsidó elgázosításánál is rondábbnak tûnt a Brit Korona és Sam bácsi szemében, ezért az európai ellenpólusnak számító Németországot gyorsan ki is húzták a sz@rból.
Ezért cserében a volt csatlósok homlokára bélyeg került, hogy Júda népe is megbékéljen, még saját országot is kaptak gyorsan és azóta is megy a biznisz, mint annak elõtte.
Mi meg itt maradtunk nyakig a gyanúban és a soha nem fogyó államadósságban.....

És mindezek tetejébe nem tetszik a sorstalan gyerek, meg Saul fia sem......hmmmm....gyorsan szégyelljük el magunkat....de nagyon.... ;-)
     Reply to this

TIZ (msg) 174 Jan. 26, 2016, 3:02 p.m.   x
A Saul alkotójának volt egy mondása arra amikor nekiszegezték hogy miért nincs a Don kanyarról, stb. hasonló alkotás? "Tessék megcsinálni!"

Tény, hogy az érdekérvényesítõ képességük magas szintû de csak a saját sorsuk érdeklik õket, le se szarják a többi hasonló tragédiákat (ukrajnai holodomor, srebrenicai mészárlás, örmény népirtás, stb.).
Sajnálom õket, nem kívánom hogy valaha is hasonló megtörténjen de kezeljük ezt az egészet a helyén.
     Reply to this

László_atya (msg) 173 Jan. 26, 2016, 9:30 a.m.   reply to: 171 x
Itt nem elsõsorban pénzbeliségrõl beszélünk, hanem arról, hogy neked és nekem, meg gyakorlatilag minden magyarnak bélyeggel a homlokán kell élnie azért, amit õ személyesen el sem követett, a 2, vagy 3 generációval elõbbi felmenõi pedig vagy igen, vagy nem. Az ilyen filmek nem elgondolkodtatásra készülnek, hanem bûntudat ébresztésre. Az a fajta haszon, amit ebbõl érdekcsoportok húznak, nem elsõsorban pénzben mérhetõ.

Félreértés ne essék: Nem gondolom azt, hogy bármit is el kéne felejteni, vagy megkérdõjelezni. Ezzel szöges ellentétben van az érdekcsoportok gondolkodása: mindenki más sérelmét el kell felejteni, csak egy bizonyos csoportét nem, mert AZ bûn. A többi nem.

Kérdéseim:

1: A holokauszt mitõl borzalmasabb, mint a gulág, vagy a vörösterror?

2: A cikkben említett német állami szintû kirablás mennyivel rosszabb, vagy másabb, mint idehaza az ú.n. államosítás az 50-es években? Arányaiban az államosításkor földönfutóvá tett embereket hány százalékban kárpótolta bárki is a német jóvátételhez képest?

Összefoglalva: Nem az idegesít a legjobban, hogy lépten-nyomon a holokausztot tolják le a torkunkon, kiegészítve azzal, hogy TE is bûnös vagy, hanem az, hogy a legalább ekkora horderejû egyéb népirtásokról és terrorról hallgatás van. Nem az a baj, hogy bárki is kiáll azért, hogy a múlt történései ne mehessenek feledésbe, hanem a kettõs mérce az, amit nem tudok - és nem is akarok - elfogadni.
     Reply to this

Utalatos (msg) 172 Jan. 26, 2016, 8:16 a.m.   reply to: 171 x
Nagyon torz vilagot tukrozne, ha az Oscar dij odaiteleset is egyfajta "karpotlasnak" kellene tekinteni,kezelni, mert olyan ertekrendi valsagot okoz a kultura teruleten , ami mar regen tonkretette a politikat, gazdasagot, de meg a mindennapok eletet is:-(((
Nincs indok mely a rosszat, bovlit, erdemtelent felmagasztalhatna.
     Reply to this

drfarago (msg) 171 Jan. 25, 2016, 10:41 p.m.   reply to: 169 x
Ezt olvastam és lehet,amíg a számla nem közelíti meg normális szintet,addig akár még jogos is lehet.

Link
     Reply to this

Yossarian (msg) 170 Jan. 25, 2016, 6:09 p.m.   reply to: 168 x
Népeket nem kell utálni. Nincs olyan, hogy szemét nép. Szemét egyedek vannak, meg még szemetebb politikusok, akik a normális egyedeket is más népek ellen hangolják. De az átlagember sehol sem köcsög. Vagy legalábbis azokban az országokban nem, ahol én jártam. Pedig abból sok volt. Még arabok is..
     Reply to this

galoscsabus (msg) 169 Jan. 25, 2016, 6:06 p.m.   x
A Sorstalanság alatt felkeltem és csendesen, minden harag és negatív gondolatok gondolatok nélkül kiballagtam a terembõl. Nem én voltam az egyetlen.
Nem, hogy nem vitt el oda magához, de még csak hozzámig sem jutott el.....

A Schindler listáját nagyon sokszor megnéztem, tulajdonképen minden alkalommal, amikor az utamba került. És szerintem még sokszor látni is fogom egészében, vagy akár csak részleteit.
Az a film nem akar többet mutatni annál, mint ami megtörtént.
Ne túl brutális (persze ez ízlés kérdése), de kellõen realista az én szememben.

A Saulra egészen biztosan nem fogok beülni.

Jártam koncentrációs táborokban, mélyen megérintett az, amit ott EMBEREKKEL mûveltek. De nem érdekel a zsidóság biznisz-ideológiája, a múltból való folyamatos haszonhúzás és ennek a támogatása, mindenféle undorító hangulatkeltéssel és lelkiismereti facsarással vegyítve.

A családom egyik felét és sok, hozzájuk közelállót kitelepítettek a háború után, a másikat Bácskából üldözték ide, embertelen körülmények közepette.
Õk nem érdemelnének meg egy filmet?

A "modern" kommunista Oroszország által kiirtott milliók ott keleten????

A modern és felvilágosult angolok által megalapított elsõ koncentrációs táborok, ahol a búr háború idején öregek, nõk és gyermekek tízezrei haltak éhen-szomjan, hogy ezzel törjék meg a búr telepesek ellenállását (mert a hadi tudományuk ott becsõdölt)... ??????

Meddig lehetne még sorolni?

De ha már film:
A napokban kezdték el vetíteni Kaszás Géza filmjét, a Lovasíjászt.
Van nekünk egy világhírû íjászunk, Kassai Lajos.
Róla, a hitvallásáról, a "Magyar vagyok" érzésrõl, a lovas íjászatról szól a róla/vele készített film.
Na, ezt tessék megmutatni minden magyar gyermeknek, hogy legyen elõttük egy minta arról, hogyan keresse meg mindenki a helyét a világban anélkül, hogy sírósan és céltalan bolyongna benne.
Nézzék meg felnõttek is, habár rajtu(n)k már úgysem segít, de nem is árt :-)
     Reply to this

TIZ (msg) 168 Jan. 25, 2016, 5:40 p.m.   reply to: 166 x
Érdemes még megnézni tõle a Csatorna c. filmet: Link(film)
A varsói felkelésrõl szól és szintén nem egy szombati csajozós alkotás de van olyan hatása mint pl. a Zongoristának.

Yossariannal nagyon sokban egyetértek, kivéve hogy én nem szeretem a kocsonyát :-)

A Saul esetében nehéz elválasztani a filmet a rárakodó elõítéletektõl. Ha azt mondom hogy nem tetszett akkor antiszemita vagyok? Egy nagy büdös ló...t! A Zongorista pl. egy jó film volt.

Különben is, az antiszemitizmus szó jelentése sincs definiálva. Ha valaki kijelenti hogy nem kedveli a zsidókat akkor õ antiszemita? Miért, ez kötelezõ? És az összes többi népcsoportot is kötelezõ szeretni? Vagy az már bocsánatos bûn ha mondjuk a szingalézeket utálja valaki?
     Reply to this

leo770 (msg) 167 Jan. 25, 2016, 3:19 p.m.   x
Bocs, helyesen Andrzej Wajda:)

Reply to this

leo770 (msg) 166 Jan. 25, 2016, 3:17 p.m.   x
1972-ben láttam elõször Andzej Vajda, lengyel filmrendezõ, Tájkép Csata Után c. filmjét, aminek ugyanez a témája - az áthallás nem véletlen, és nem Vajda másolta Saul történetét (egy párbeszédben benne van a lengyel filmben). A rendezés Vajdához méltó volt, a szereplõk, az operatõri munka zseniális. Ha a két film közötti minõséget motorozni tudnám, én lennék Rossi:)
     Reply to this

László_atya (msg) 165 Jan. 25, 2016, 3:02 p.m.   reply to: 163 x
Saul fiát nem láttam (nem is fogom látni), a Sorstalanság kapcsán pedig magam sem fogalmazhattam volna jobban. Borzalom.

Az viszont még borzasztóbb, hogy a láthatóan a mentális kataklizma szélén vergõdõ rendezõ szerint mindenki, aki nem nézi meg, vagy megnézi, de nem, tetszik, az antiszemita, náci, stb. Meg különben is, gyerekkorában megverték az osztálytársai, csak azért, mert zsidó... Emlékszem, hogy gyerekkorunkban le sem szartuk, hogy az osztálytársunk kicsoda. Aki megérdemelte, az kapott, aki meg azt érdemelte, azzal bandáztunk attól függetlenül, hogy zsidó volt, vagy cigány, vagy hupikék törpike...

Egyébként is kikérem magamnak a kollektív bûnösség jegyében rám sütött bélyeget csak azért, mert magyar vagyok. Egyetlen felmenõm sem állt az õrtoronyban, ugyanúgy a háború áldozatai voltak, mint bárki más. Kikérem magamnak a felmenõim nevében azt is, hogy bármilyen csoport kisajátítsa magának a háború borzalmait és poklát, mintha mindenki másnak a szenvedése említésre sem méltó lenne az övékéhez képest.
     Reply to this

Yossarian (msg) 164 Jan. 25, 2016, 9:10 a.m.   reply to: 163 x
Látszik, hogy ízig vérig magyar vagyok, irigy és mûveletlen :) Mondjuk antiszemita nem vagyok, de hát nem lehet mindenki tökéletes :) Ez most is bebizonyosodott, amikor eleve tartottam tõle, hogy amelyik filmet a világ összes kritikusa az egekbe magasztal, akkor ott nekem, egységsugarú magyar embernek, nem sok keresnivalója lesz. Ezért is nem siettem megnézni. Amiket meg most hallok többfelõl, megerõsített abban, hogy nem való nekem ez az úri huncutság, mint ahogy a rendkívül rafinált, ezer Michelin csillagos séfek kajáit is szívesen cserélem le egy jó adag átlalam fõzött kocsonyára :)
Egyébként az utsó magyar oszkár díjas film is nézhetetlen. Számomra legalábbis. Megpróbáltam, esküszöm, de nem ment. Azt viszont nem értem, hogy az amerikai oszkáros filmek ezzel ellentétben miért nem lineárisan szarabbak a kapott díjak számával??
     Reply to this

Utalatos (msg) 163 Jan. 25, 2016, 8:15 a.m.   reply to: 161 x
Azt mondjak a magyarok mindig fanyalognak, mert irigyek es muveletlenek es persze antiszemitak. Nem nottek fel a magas muveszethez sem, ezert nem tudjak ertekelni ezt a filmet sem.
Nem akartam eloiteletesen viselkedni, bar a rendezo kulonbozo nyilatkozatai, lathatoan szeteso mentalis allapota nem sok jot igert....megneztem en is a filmet. Meg meg 12 ember a moziban. Hatan neztuk vegig. Borzalmas. Esztetikailag es filmtechnikailag is.
Az a bizonyos "ujszerusege" nem egyebb, mint nezo kinzo, oncelu, stresszelo ,eszement rendezoi es operatori sokkolas, ami megoli az aprocska, egyebkent nem rossz kis alaptortenetet.
Nekem szoszerint csak a fejem fajdult meg es semmifele katarzist nem eltem meg.
Azzal nem foglalkoznek, hogy akkor miert is lehet ez a film Oscar varomanyos, hisz tudjuk, hogy masrol szol a tortenet. Az jobban izgat, hogy a most teljesen jogosan fanyalgokat az alkotok es a megmondoemberek mikent "kezelik". Es akkor most nagyon finoman jeleztem, milyen modon lehet akar egy egesz tarsadalmat megalazni, foldig serteni.
1Laciapu, az elmenyed nem egyedi volt, teljes egeszeben hasonlot eltem at, de en rendesen szenvedtem is. Fizikai kinkent eltem meg.
Nem velunk van a baj.
Pontosabban veled egy kicsit baj van:-)))Mert azt irtad tetszett a Sorstalansag.
Tiszta tudatom teljes birtokaban jelenthetem ki, eletemben nem lattam annyira rossz filmet meg, beleertve minden hollywoodi szemetet is.
Gyenge irodalmi alap, jellegtelen rendezes, es elkepesztoen hiteltelen szineszi jatek.
Buntetes jarna erte:-)
Akarcsak a Saul fiaert. Kivancsi vagyok, mikor kotelezik az iskolasokat a megnezesere?
     Reply to this

mati12 (msg) 162 Jan. 25, 2016, 7:25 a.m.   x
Azért azzal szerintem mindenki tisztában van,hogy miért is ilyen sikeres az emåített film....?
Hát nem a fényképezése miatt....!
Ha a film a recski munkatáborról vagy a Gulág borzalmairól,estleg nagyapáink
Don-kanyarban elszenvedett kínjairól szólna akkor senkit sem érdekelne,nemhogy külföldön hanem itthon sem.

Reply to this

1Laciapu (msg) 161 Jan. 24, 2016, 10:25 p.m.   x
Ma megnéztük a moziban a Saul fiát.

Nekem borzasztó nagy csalódás volt azok után, hogy mennyi díjat nyert és még Oscar várományos is. Ahogy látom, nagyon nagy az eltérés a szakma és a mezei közönség között. Többen mentünk, volt egy kis megbeszélés utána.
Általában: a téma ismert volt, pár feldolgozást megért a filmszakmában. A fényképezés módja rettentõ zavaró és szemfárasztó, tulajdonképpen a 120 percbõl 115 percig a fõszereplõ fejét látod tisztán, úgy 20cm-rõl, hol a tarkóját, hol profilból, hol szembõl. A mögöttes részek homályosak, csak sejteni lehet a történteket. Nekem 10 perc múlva fájt a szemem, a moziban néztem ide-oda, hogy pihentessem, nem tudtam a filmet folyamatosan követni. Nagyon sokszor, ha futott a Saul, vagy intenzívebb mozgás volt, a kamera rendesen rázkódott.
A történettel nem volt baj, átjött minden borzalmával, kiszolgáltatottságával, reménytelenségével együtt. De ezt már láttuk más filmekben is.
A vége? Na az nem volt. Egy emberként várta a közönség a következõ filmkockákat, amikor is jött a stáblista. Ja, hogy ennyi? Akkor mennyünk...

Én nem vagyok egy filmkritikus, csak egy egyszerû mozilátogató.
De amennyire tetszett a Zongorista, a Schindler listája, a Sorstalanság, akkora csalódás volt ez a film. Ahogy láttam, mindenki szinte menekült a moziból, nem ezt vártuk.
Persze lehet, hogy velünk van baj...
     Reply to this

johnny (msg) 160 Sept. 21, 2013, 9:59 p.m.   x
Jé, ennek egy részét Erdélyben forgatták.

Ketrec Miklósnak viszont az új Vmax-a van a filmben. :)
     Reply to this

johnny (msg) 159 Sept. 21, 2013, 9:52 p.m.   x
Most megy a retekklubon a Szellemlovas 2. címû remekmû. Olyan szép sor4-es hangja van a boxer BMW-nek, öröm hallgatni. És ez még csak az elsõ 5 perc. :)))
     Reply to this

Spapa (msg) 158 Feb. 14, 2013, 9:38 a.m.   x
Én meg ezt kerestem, már régóta a boltokban. De most megtaláltam! :-)
Link
     Reply to this

kocosfater (msg) 157 Feb. 13, 2013, 1:53 p.m.   reply to: 155 x
Megnéztem. Nem igazán ezt kerestem,de azok már nem elérhetõk!
     Reply to this

kocosfater (msg) 156 May 6, 2012, 10:32 p.m.   x
Ez inkább egy rövid produkció,de nekem bejött!
Link
     Reply to this

fragile (msg) 155 April 22, 2012, 10:35 a.m.   x
vasárnapi:

Link

Reply to this

manóbácsi (msg) 154 April 7, 2012, 4:47 p.m.   x

A legnagyobb film !
Ajánlom mindenkinek ki nem látta !
Link

Reply to this

fragile (msg) 153 April 6, 2012, 9:13 p.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 152 April 6, 2012, 9:11 p.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 151 April 4, 2012, 6:07 p.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 150 April 1, 2012, 5:27 p.m.   x
Link
Üzenet a palackban (teljes film)
     Reply to this

fragile (msg) 149 April 1, 2012, 4:22 p.m.   x
Link

ha már nyitották ezt a topikot...............is
:-D
     Reply to this

fragile (msg) 148 March 27, 2012, 10:08 p.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 147 March 27, 2012, 10:42 a.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 146 March 26, 2012, 3:15 p.m.   x
Link
     Reply to this

qqriq64 (msg) 145 March 25, 2012, 11:14 a.m.   x
.
     Reply to this

fragile (msg) 144 March 25, 2012, 11:10 a.m.   reply to: 143 x
Airplane 1
Link

nekem nem letiltott
     Reply to this

qqriq64 (msg) 143 March 25, 2012, 11 a.m.   reply to: 142 x
Letiltott video
     Reply to this

fragile (msg) 142 March 25, 2012, 10:59 a.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 141 March 23, 2012, 9:28 p.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 140 March 23, 2012, 9:19 p.m.   x
Link

Reply to this

fragile (msg) 139 March 15, 2012, 12:16 a.m.   x
Link
     Reply to this

qqriq64 (msg) 138 March 11, 2012, midnight   reply to: 137 x
Köszi. A nagy kedvenc. :))))))))))
     Reply to this

fragile (msg) 137 March 10, 2012, 11:55 p.m.   x
Link
     Reply to this

fragile (msg) 136 March 10, 2012, 8:52 a.m.   x
Link

Pumping Iron by Arnold Schwarzenegger

Reply to this

fragile (msg) 135 March 9, 2012, 10:11 p.m.   x
Link

Március 8-án ünnepli 70. születésnapját Dobray György Balázs Béla-díjas filmrendezõ, aki 1985-ös filmjében, a Szerelem elsõ vérigben a kilátástalanság mellett az akkor tabunak számító szex és az abortusz témákkal ismertette meg a fiatalokat. Ez alkalomból a szexualitás nézõpontjából vesszük végig a pályáját, és három filmjét a filmarchívum engedélyével teljes terjedelmében feltesszük egy hétre az Indavideofilmre.

Reply to this

Brasil (msg) 134 March 1, 2012, 7:21 a.m.   reply to: 133 x
Az altalad emlitett film egy masik lehet.
Ennek "A Motoros Naploja" a cime.
     Reply to this

zoligs (msg) 133 Feb. 29, 2012, 9:36 p.m.   reply to: 131 x
Csak ha nagyon unatkozol.
Amennyiben Jose Naplója lett volna a film címe , a kutya sem nézte volta meg .(szerintem)
     Reply to this

Brasil (msg) 132 Feb. 29, 2012, 7:54 p.m.   reply to: 131 x
Igen!

Link

Link
     Reply to this

tsanyi (msg) 131 Feb. 29, 2012, 7:13 p.m.   x
A Che Guevara motorozásáról szóló filmet még nem láttam, érdemes megnézni?..
     Reply to this

Tiger (msg) 130 Feb. 29, 2012, 5:15 p.m.   reply to: 129 x
Látom,sok korosztálybelimnek meghatáozó élménye volt ez a Fenevad fesztivál,forgatás.Soha elõtte még ilyen nagyságrendû pop esemény nem volt Mo.n.Már a szinpadépítés,és a fõpróba napján is kint voltunk.A koncertre pedig a környékbeli hegyek és erdõ jó ismerõiként már belógtunk.A nõi zenekar a Toto Coelo volt,akik az I eat the cannibals címû számukkal már nagyon ismertek voltak.Nagyot is szóltak.Sajnos hozzájuk képest a Nazareth nekem csalódás volt,sokkal többet vártam tõlük,mert õk igazi világsztárok voltak,igaz akkor már leáldozóban.Az esemény igazi trendi szóval jellemezve cult botránnyá vált a kaotikus szervezetlenség,pénzügyi machinációk,stb miatt .Potyázóként én nagyon élveztem és irigyeltem a Nyugatot,ahol ez,ha nem is egy woodstock-i esemény,de sokkal mindennapibb volt.
     Reply to this

kocosfater (msg) 129 Feb. 29, 2012, 4:39 p.m.   reply to: 128 x
Kb. akkor lehetett! Délután a KFT-t kifütyülték,nem birtak két számot lenyomni. Az East- az év koncertjét adta,azokat nem akartuk leengedni. Voltak kommersz zenekarok is,akkor volt toppon a "Banana Rama" meg hasonlók. Ami megfogott,volt egy Ir zenekar egy "bengáli"nõi üstdobossal,és egy filigrán szõke gitárossal. Soha nem tudtam meg a zenekar nevét,de azok nagyot alkottak. A filmbetétdal is nagy volt. /Bár a film befuccsolt/. Záróakkordként a Nazateth játszott hajnalig. A szinpad egy hatalmas fõnixmadár volt,és a begye egy forgószinpad. Ez augusztus valahányadikán volt,de szerencsétlenségünkre a nyár leghidegebb éjszakája lett. már a végén majdmeg fagytunk,de kitartottunk a Nazareth jóvoltából.
     Reply to this

qqriq64 (msg) 128 Feb. 29, 2012, 2:49 p.m.   reply to: 126 x
Az Pilisborosjenöi dolog ´83 körül volt?
     Reply to this

kocosfater (msg) 127 Feb. 29, 2012, 2:33 p.m.   reply to: 126 x
A filmekhez semmi köze,amit itt leirtam,de ezért rewmélem nem orról rám senki!
     Reply to this

kocosfater (msg) 126 Feb. 29, 2012, 2:31 p.m.   x
Az életem során,a koncerteken való részvétel mindig spontán került sorra. Persze voltak tervezettek is,de sokban befolyásolt a belépõjegy ára,bármennyire is szerettem volna ott lenni.
Élõben láttam kétszer Szantanát,egyszer a Deep Purple-t-ZZ Top-ot. Részese voltam a Pilisborosjenõ határában megrendezett "Fenevad" koncertnek,amirõl simán lehetne egy oldalt irni. Véletlen folytán láthattam Esztergomban a "vadászat" szimpadi elõadását Hobótol. De becsöppentünk Máriahalomra is egy 50-60 fõs P-mobil koncertre is. Sokszor véletlenül jártunk jó helyen.
     Reply to this

kocosfater (msg) 125 Feb. 29, 2012, 2:10 p.m.   x
A rövid rajz és bábfilmek közül,/mármint ami magyar/ a Légy,és a Babfilm a kedvencem.
     Reply to this

qqriq64 (msg) 124 Feb. 28, 2012, 5:23 p.m.   reply to: 121 x
Az nekem nagyon tetszett.
De tetszett a Szalontüdö is pedig csak nyolc perc.
     Reply to this

qqriq64 (msg) 123 Feb. 28, 2012, 5:21 p.m.   reply to: 120 x
Nagyon jó filmek nagyon jó színészekkel.
     Reply to this

kocosfater (msg) 122 Feb. 28, 2012, 3:23 p.m.   x
Na meg a "Maszk" Sher-el. Nékem megható volt.
     Reply to this

kocosfater (msg) 121 Feb. 28, 2012, 3:14 p.m.   x
Nekem még a "Magyar vándor"-is bejött,pedig ezért sokan kritizáltak!
     Reply to this

kocosfater (msg) 120 Feb. 28, 2012, 2:58 p.m.   x
érdekes módon senki nem emlitette az Üvegtigrist.1-3-ig.
Nekem bejött,És ha egymásután megnézed mindet,nem kell külömbségeket tenni a részek között!
     Reply to this

qqriq64 (msg) 119 Feb. 28, 2012, 6:28 a.m.   reply to: 117 x
Na látod Fater ez egy érdekes dolog.
Azokat a filmeket újranézve amikért gyerekként lelkesedtünk most szinte nézhetelenek.
Valamikor az utcák kiürültek ha ment az Onedin család vagy a Forsyte Saga de mostmár érdektelenek.
     Reply to this

Felhokep
Hirdetések

Member count: 26769