Please log in

Registration Forgot password

Elmélkedések
Comment
Előző oldal Következő oldal
Utalatos (msg) 24955 Jan. 9, 2018, 6:27 p.m.   reply to: 24954 x
Visszavonom, mert tenyleg hulyeseg.
Egyszeruen a tapasztalasombol elmeletet es eloiteletet faragtam.
Irigyseg egyaltalan nem befolyasol ilyesmiben, kulonosen mert talan az egyetlen tipus, amely meg szamomra is elerheto lenne.
Azert, ha valamifajta aranyhalas kivansag listam lehetne, az old timerek biztos, hogy nem fernenek meg ra:-)
Majd öregnéne koromban:-)
     Reply to this

lendvai (msg) 24954 Jan. 9, 2018, 5:49 p.m.   reply to: 24953 x
Ezt a meleg férfi sztereotípiát szerintem részben az irigység szülte. :-) Nekem nem telik rá, hát aki ilyet vesz az buzi. :-) A másik része meg valószínűleg igaz. :-) Anno a legmelegebbnek megszavazott autó is egy Peugeot 206CC volt. :-)
     Reply to this

Utalatos (msg) 24953 Jan. 9, 2018, 4:59 p.m.   reply to: 24952 x
A Mazda mx-5 nekem is nagyon tetszik, kulonosen az elso szerias.
Nem tudom, hany eves tipus, de en meg nőt nem lattam a volanjanal.Annal tobb meleg ferfi part:-)
(Konyorgom nehogy felreertsd, ez abszolut eloiteletes dolog es semmi realis alapja nincs, megis ez a tapasztalatom. De ez ertheto is valahol.
Koztudott, hogy kifinomultabb izlessel rendelkeznek.
Azt viszont konkretan tudom, mert olvastam is rola, hogy a BMW Z1-Z4 tipus legfobb vasarloi a meleg ferfiak.
Hat tenyleg nem egy csaladi auto.
A veteran erogepekre nem vagyom, inkabb a nagy nyitott es mindenkeppen szep, elegans, megis sportos formakra.
A Mustang is ezert tetszik.
A kornyekunkrol elerheto veteran talalkozokra mindig elmegyek. Ott figyeltem meg, hogy a nok legfeljebb a bogarig, kacsaig, Fiat 500-asig, egy egy Alfaig es kis Polszkiig jutnak el.
Efolott legfeljebb utaskent latom oket.
A komaromi amerikai auto fesztivalokon csak "kellek", diszito elemkent.
     Reply to this

lendvai (msg) 24952 Jan. 9, 2018, 3:19 p.m.   x
Mostanában én is kezdek vágyódni egy igénytelenre épített V8-as amerikai dög után. Lehet valamiféle kapuzárási pánik. Nekem a hangja varázslatos, ha a jelenlegi sornégyesem úgy szólna semmi gondom nem lenne vele. Szerviz nem gond, mert a jelenlegi gépeimet is magam szervizelem és egyre szimpatikusabbak a megbízhatóan egyszerűre épített szerkezetek. A C3-as Corvette nagyon tetszik, de azt mondják a minőséget illetően a C5 ütötte meg először a szintet. Persze minden relatív. Vezettem amerikai autót, hát a dizájn és az összeszerelési minőség számomra messze van a japán vagy az európai szinttől (a mai néhány kisebb kategóriás tömegcikket kivéve, ahol sorjás a kormány, a kesztyűtartó meg az ajtópanel). :-)
Ha levehető keménytető, akkor MX-5. :-) A V8-at kivéve számomra az lehet még egy reális alternatíva az örömautózáshoz. Csak az a fránya V8-as hang... :-)
     Reply to this

Utalatos (msg) 24951 Jan. 9, 2018, 3:02 p.m.   reply to: 24950 x
Nem, en nem a targa tetore gondoltam, hanem az egyben leveheto muanyag, teljes tetore. Talan egyszeruen csak " hard top"
Tenyleg, regebben elvezettel olvastam amerikai elmenybeszamolodat.
Gondolom nem csak annyi tortent veled az idok alatt, orommel vennem ujabb, nem feltetlenul csak motoros beszamoloidat. Jartam mar az USA- ban, de mindketszer csak turistakent, 10-10 napot. Az osszes ismeretem az ismeretterjeszto tv csatornakbol szarmazik. Az ausztral kapcsolatunk is visszavonult teljesen( renegade) az angol megsertodott es a sajat blogjat epitgeti nagy lelkesedessel, afrikait soha nem is olvastam, kiveve egy ket turabeszamolot...
Hogy fogom igy megismerni a vilagot?:-))
     Reply to this

László_atya (msg) 24950 Jan. 9, 2018, 1:51 p.m.   reply to: 24949 x
A levehető (illetve kivehető) kemény tető neve targatető. :)

A Mustangból a V8 big block-os (7200 ccm) valóban kicsit sokat fogyaszt, de ha megelégszel a middle, vagy a small block-ossal, (5200 V8 ill 3200 ccm V6), ott már kis odafigyeléssel simán vállalható. Mondjuk ha valaki a jenki feelinget keresi,akkor V8.

Szerviztől nem nagyon kell félni, a jenki verdák még manapság is faék egyszerűségűek, hosszú és igénytelen használatra tervezve. A jenki ugyanis utálja karbantartani az autóját. Menni akar vele sokat, a legkevesebb macerával. Amikor kint éltem, láttam Ford F350-es trágyahordót (pickup) 8 literes Detroit dízellel szerelve túl az egymillió mérföldön úgy, hogy a motor még nem volt megbontva. Na most azt tudni kell, hogy a texasi paraszt nem vesz vagánykodásból pickup-ot. Ha vesz, azzal 99%, hogy melózni fog, hajót vontatni, építőanyagot hordani, stb. És csak mellesleg megy vele a plázába.
     Reply to this

Utalatos (msg) 24949 Jan. 8, 2018, 8:56 a.m.   reply to: 24946 x
A Mustang johet, mindig is tetszett, piros szinben, feher borulesekkel, cabrio kivitelben vagy kemeny leveheto tetovel( nem tudom annak mi a neve?)
Persze adjanak melle egy vegtelen keretu szervizkupont es egy kimerithetetlen benzinkartyat is!:-)
Almodik a nyomor, a csuda vigye el:-(
Majd a kovetkezo eletemben.
Egy megbizhato mai, fiatalabb auto most sokkal fontosabb alom, mert annyit kuszkodom a mostanival.
     Reply to this

Utalatos (msg) 24948 Jan. 8, 2018, 8:49 a.m.   reply to: 24947 x
Jaj, ez nagyon aranyos.
Ennek viszont inkabb az ara kellene!
Ezer fontosabb dologra koltenem, kozte mondjuk egy nocisebb kis cabriora.
A siofoki paradezas vagy villogas termeszetesen ironikus felvetes volt.
Illetve nem is tudom. Pl. amit Ti azt hiszem "főterezésnek" hivtok, az nincs ellenemre.
Emlekszem, mikor az NC-t megvettem az elso utjaim egyike pont a motorozz.hu evadnyitojara vezetett Velencere. Bevallom nagyon jot tett az onertekelesemnek, hogy mar a leparkolaskor korulvettek, fenykepezgettek sokan.
Meg izgultam is, hogy ne benazzak a leszallasnal, a sztenderd ne sullyedjen a foldbe es lehetoleg sikkesen vegyem le a bukot is a kocos fejemrol:-)
Minden klasszul sikerult, mignem pont begordult mellem egy csajszi egy hofeher 1800-as Intruderrel, koromfekete hajjal, 4 kilogramm ezusttel a kezein es a nyakan.
A motoros rucija annyit erhetett, mint az en elozo motorom.
Addig tartott az en " nepszerusegem".
Hogy ne kelljen mellette szurke egerkent a hatterbe veszni, inkabb arreb somfordaltam.
Jelenseg volt, meg noi szemmel is.
Eleg nekem, hogy itt Fureden mindenki ismer es ram koszon, meg bringaval vagy robogoval kozlekedve is.
A felelmem, hogy lassan a "Timi neni" status miatt, nem pedig a vagany motoros lany szerepeben:-)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24947 Jan. 8, 2018, 8:22 a.m.   reply to: 24942 x
Ha már... akkor Bugatti Type 35 ;)
De egyébként sosem jazzoskodnék, főleg nem a siófoki parton.
     Reply to this

desiderus (msg) 24946 Jan. 7, 2018, 11:12 p.m.   reply to: 24942 x
1966-os Ford Mustang vagy egy 1972-es Chevrolet Corvette, természetesen a big block-os.
     Reply to this

Utalatos (msg) 24945 Jan. 6, 2018, 10:21 p.m.   x
Hogy en milyen kis ugyes vagyok:-)
No meg hála a google képkereso szolgaltatasanak, elegedetten fekszem le.
Kuldetes teljesitve.
Chevrolet Bel Air 1958 sedan
Feketeben rendelni kellett vagy utolag fenyeztek at.
Car Chevrolet Bel Air 4-Door Sedan 1958
Koszonom mindenkinek!
Jo ejt!:-))
     Reply to this

Utalatos (msg) 24944 Jan. 6, 2018, 8:45 p.m.   reply to: 24940 x
Ők is szeretik a piros uleses old timer cabriokat vilagvevo radioval?:-))
     Reply to this

csanyi (msg) 24943 Jan. 6, 2018, 8:43 p.m.   reply to: 24941 x
Mivel ez csak egy film volt némi korrajzzal így úgy gondolom, hogy csak igyekeztek egy hasonló járművet szerezni ahhoz amilyenek akkoriban futkoshattak és ezt sikerült, a lejjebb linkelt linkekben írták, hogy akkoriban sokfélét használtak a szervek és magánok ugye gyakorlatilag nem voltak így tulképp egy ávós csapat szinte bármivel kivonulhatott, de egy miniszter is lemehetett Pelikánékhoz egy akár nyugati típussal is a "kötelező" ZIM-ek helyett.:)
     Reply to this

Utalatos (msg) 24942 Jan. 6, 2018, 8:42 p.m.   reply to: 24941 x
Errol en is olvastam, igy lehetett.
De ez a film 1969-ben keszult (6 ev hianyzott meg a megszuletesemig) es bar a Rakosi korszakban jatszodik, nem lehetett konnyu elobanyaszni mondjuk egy 1944-es Chevrolet-et.
Ezert is keltette fel a kivancsisagomat.
Es orulok, hogy most csak olyan politika kerul emiatt szoba, amit nekem nem kellett még atelnem.
Milyen kocsira vagynatok a multbol, csak ugy jazzoskodni vele a siofoki parti uton?
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24941 Jan. 6, 2018, 8:24 p.m.   reply to: 24934 x
Nekem olyasmi rémlik, hogy a világháború után az elvtársak elkob... izé, átvették a magántulajdonban lévő kocsikat is, és mivel errefelé a háború előtt viszonylag ritka volt a szovjet gyártmányú (egyébként bizonyára méltatlanul mellőzött, csúcsminőségű) gépkocsi, így azt tudták csak használni, ami volt... Hiánygazdálkodás, tudod, hogy van ez. Abból főzünk, ami a spájzban van. Vagy az főz, aki ott van...
     Reply to this

csanyi (msg) 24940 Jan. 6, 2018, 8:01 p.m.   reply to: 24937 x
Amíg nem hajtasz rá valamelyik lányomra semmi gáz. :)
     Reply to this

Kawakarika (msg) 24939 Jan. 6, 2018, 7:52 p.m.   reply to: 24937 x
Nem jó találkozókra jársz...:))))
     Reply to this

Utalatos (msg) 24938 Jan. 6, 2018, 7:50 p.m.   reply to: 24937 x
Viszont az, hogy mi van a motorhazteto alatt, az olyan hidegen hagy( a hangjat leszamitva), hogy gyanakszom, csak a szepseguk izgat igazabol, meg az életérzés, amit belejuk kepzelek.
Kiveve az 1500-as Zsigat, mert az a gyerekkorom volt:-)
     Reply to this

Utalatos (msg) 24937 Jan. 6, 2018, 7:47 p.m.   reply to: 24936 x
Nagyon ciki es nagyon fius dolog, ha egy lany erdeklodik a veteran jarmuvek irant?
Mert ram mindig ugy neznek a talalkozokon, mint egy ufora, ha pedig kerdezek valamit, nem vesznek komolyan:-)
Erdekes a motorokban inkabb csak az ujak tetszenek, de a regi autokert bolondulok.
     Reply to this

Utalatos (msg) 24936 Jan. 6, 2018, 7:42 p.m.   reply to: 24935 x
Ez egy coupe es kesobbi evjarat, azt hiszem.
Sajnos az altalad kimasolt kep a filmbol nem nagyithato, en pedig a telefonon nem tudom ugy kockazni a filmet, hogy esetleg olvashatova valjek a felirat, de latok olyan elhuzott Bell Air feliratot amely nagyon gyanus.
Lehet teves uton jarok, de nem hinnem, hogy ez valami szovjet csoda lenne.
Egyebkent szinte minden szovjet tipus valaminek a koppintasa.
A ZIM pl. tisztara Buick jegyeket visel.
     Reply to this

Kawakarika (msg) 24935 Jan. 6, 2018, 7:14 p.m.   reply to: 24934 x
A ZIM szerintem is kizárva,azért írtam hogy képet nem találtam,még csak nem is hasonlít rá.
A Chevrolet Bell Air viszont....
     Reply to this

Utalatos (msg) 24934 Jan. 6, 2018, 6:56 p.m.   reply to: 24931 x
Szia Kawakarika. Koszonom, hogy ennyi energiat forditottal ra. Azzal, hogy lementetted a filmbol a kepet mar oriasit segitettel.
Az biztos, hogy ez nem a ZIM es nem is a ZIZ, ZISZ.
Az is volt a filmben, de ez szinte biztos, hogy egy nyugati auto.
Most, hogy az emblema stilusat latom( elolvasni nem tudom), arra gyanakszom, hogy talan egy Chevrolet Bell Air lehet, de egyszeruen nem talalok pont ugyanilyet a neten.
De ra fogok jonni, mert izgat, hogy kerulhetett a filmbe, mint AVO-s auto.
Koszonom meg egyszer:-)
     Reply to this

Kawakarika (msg) 24933 Jan. 5, 2018, 11:54 p.m.   reply to: 24931 x
https://www.autonavigator.hu/cikkek/autok-a-filmvasznon/
     Reply to this

Kawakarika (msg) 24932 Jan. 5, 2018, 11:40 p.m.   reply to: 24931 x
Esküszöm nem androidról írtam,mégis dupláz/tripláz....
     Reply to this

Kawakarika (msg) 24931 Jan. 5, 2018, 11:38 p.m.   reply to: 24928 x
Szia!
Ennyit sikerült kiderítenem :
Idézem:
"A tanú című filmben felhasznált ZIM limuzin is kedvelt volt az ÁVO-sok körében"
http://www.origo.hu/auto/20131022-igy-kozlekedtek-a-pesti-sracok.html

Sajnos képet nem találtam róla.
     Reply to this

Kawakarika (msg) 24930 Jan. 5, 2018, 11:36 p.m.   reply to: 24928 x
Szia!
Idézem:
"A tanú című filmben felhasznált ZIM limuzin is kedvelt volt az ÁVO-sok körében"

Reply to this

Kawakarika (msg) 24929 Jan. 5, 2018, 11:34 p.m.   reply to: 24928 x
Szia!
Idézem:

Reply to this

Utalatos (msg) 24928 Jan. 5, 2018, 10:11 p.m.   reply to: 24927 x
Latom, megoltem a bulit.
Sebaj, ujabb feladat: nezem a Tanu c. filmet, mondjuk huszadszor.
Okos pasik elonyben:-)
Mi a tipusa annak az autonak, amivel eloszor viszik el a Pelikant?
Rogton a disznovagas felfedese utan.
Jo lenne, ha valaki megirna!
     Reply to this

Utalatos (msg) 24927 Jan. 4, 2018, 4:32 p.m.   reply to: 24926 x
Azért a halálom még mindig a "negatív kritikát fogalmazott meg..." használata.
Most pedig asztalt bontok és hazafelé veszem az irányt, méghozzá motorkerékpárral:-)
A gyerekeket kicsaptam az udvarra, csak jön értük valamelyik szülőjük, pedig az apukákból egyelőre még nem nézem ki ezt a tevékenységet:-)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24926 Jan. 4, 2018, 4:12 p.m.   reply to: 24925 x
Sokszor én sem tudom elfogadni ezt a "fejlődést", de a "hangsúlyoz" és "kihangsúlyoz" esetében például nem érzem ezt a nyomatékosítást akkora bűnnek. Hangsúlyozni lehet a "ki" nélkül is, de úgy olykor kevéssé hangsúlyos ;) Mondhatnám, van, aki szépen hangsúlyoz egy mondaton belül, a címzett viszont nem érti az esetlegesen megbújó iróniát. Néha szükség van a nyomatékosításra.
A "ba-be, ban-ben vagy a nák-nék" példáddal egyetértek, de a " hibat vétett" szerintem vethető össze a "bejegyzést tettél vagy írtál" példával. Csanyi erereti kérdése az volt, hogy a hiba és a vét együtt használva nem rontja-e le egymást, amire a véleményem az, hogy de, szerintem igen. Ugyanakkor a bejegyzést tenni vagy írni esetében ez a kérdés korántsem ennyire egyértelmű. A "bejegyzés" mellett az "írtál"-t nem feltétlenül érzem feleslegesnek, vagy olyannak, amely lerontaná a teljes kifejezés jelentését. Aki hibát vét, az elvétést vét, azaz végül is nem vét. Aki bejegyzést ír, az bejegyzést ír, azaz bejegyez. Tautológiának tűnik, talán az is :) Lehetne röviden használni, egy szóval kifejezni, de akkor az nem a "bejegyeztél" lenne, hanem... hát, nekem sincs tippem, mi lenne jó, mert ez így tényleg "hülyén hangzik" :) Pontosan erről beszéltem az imént.
Persze én is csak osztom az eszet ;)
     Reply to this

Utalatos (msg) 24925 Jan. 4, 2018, 3:15 p.m.   reply to: 24922 x
Ezt is tudom, es nagyon sajnalatosnak tartom, hogy a rossz gyakorlatot a " nyelv orokke valtozik, fejlodik" jelszoval legalizaljak utolagosan. Magam nem vagyok ilyen megengedo.
Ugyanis lassan teljes szabadsaggal vagy inkabb szabadossaggal keverik a ba-be, ban-ben vagy a nák-nék végzodeseket, mintha mindegy lenne.
Rontja a hitelessegemet ezekben a vitakban, hogy koszonhetoen csapnivalo tanaraimnak, lustasagomnak es az ido mulasanak a tanulmanyaim ota, szegyelnivaloan gyenge vagyok nyelveszeti es nyelvtani kerdesekben is.
Visszaterve az igekotok szerepere, talan pont ez igazolja a " hibat vetett" jogosultsagat:
Ilyen alapon ugyanis nem mondhatnank, hogy "bejegyzest tettel vagy irtal", feleslegesnek itelve a kiegeszito igeket,mert eleg lenne a "bejegyeztel".
Ohh, de mekkora kulonbseg vagy a jelentesukben, arrol nem is beszelve, hogy ez tenyleg hulyen hangzik.
De probalkozzunk egy masik igekotovel!
Mert kivalthatja-e a "na ezt megjegyeztem-et" akarcsak a "jegyeztem" kifejezes?
Nyilvan nem. Egeszen mas ertelmet hordoznak. Folytathatnam ugyanennek a kifejezesnek a tovabbi varialasaval, de felesleges, mert ugysem en " osztom itt az észt". Vagy inkabb "észelek"?:-)))
     Reply to this

csanyi (msg) 24924 Jan. 4, 2018, 1:01 p.m.   reply to: 24923 x
Ha ennyire szereted akkor én is bókolok Neked:): http://www.youtube.com/watch?v=_EPlHa9-XSo
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24923 Jan. 4, 2018, 12:39 p.m.   reply to: 24920 x
...ugyanakkor bóknak veszem, hogy a kérdéses hozzászólás kapcsán csak két betű szükséges vagy szükségtelen voltába tudtál belekötni :)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24922 Jan. 4, 2018, 12:36 p.m.   reply to: 24920 x
Khm-khm... ;)
http://www.e-nyelv.hu/2012-12-03/hangsulyoz-kihangsulyoz/
     Reply to this

Utalatos (msg) 24921 Jan. 4, 2018, 12:31 p.m.   reply to: 24919 x
Ebben semmi vitank nincs. Nem is fokozati osszefuggesbe hoztam oket.
     Reply to this

Utalatos (msg) 24920 Jan. 4, 2018, 12:29 p.m.   reply to: 24912 x
Tudod mennyire kedvelem, hogy igenyesen fogalmazott, valasztekos szohasznalatu bejegyzeseket ìrsz, de latod, Te is konnyen "hibazol" :-)
Most is "vétettél" egy alapvető hibat:
Nincs olyan, hogy "kihangsúlyozni".
Ha nyomatekositani szeretned a hangsulyozni kifejezest, megjegyzem teljesen feleslegesen, akkor hasznald az "eroteljesen" vagy "kiemelten" jelzoket!
Kozben rajottem, ez is csacsisag, ezt sem kell, epp eleg a "hangsulyozza" kifejezes.
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24919 Jan. 4, 2018, 12:25 p.m.   reply to: 24918 x
Csak jelezném, hogy a (büntető)jogban a vétkes elkövetés (vétség) nem az akaratlagosság fokozata, hanem egyszerű jogalkotói meghatározás következménye: "5. § A bűncselekmény bűntett vagy vétség. Bűntett az a szándékosan elkövetett bűncselekmény, amelyre e törvény kétévi szabadságvesztésnél súlyosabb büntetés kiszabását rendeli, minden más bűncselekmény vétség.”
Vagyis minden vétség bűncselekmény, de nem minden bűncselekmény vétség, egy részük ugyanis már bűntett :)
     Reply to this

Utalatos (msg) 24918 Jan. 4, 2018, 12:17 p.m.   reply to: 24914 x
Az nem baj:-)
A "követett vs vétett" osszevetesed pedig azert nem helytallo, mert meg a jog is pontos megkulonbozteti " vétkes és az elkövetői" magatartast, a vétkezés mindig egy akaratlanabb tevekenyseget takar. Nyilvanvalo, hogy hibat veteni, vagy ejteni nem ugyanazt takarja, mint elkovetni.
     Reply to this

csanyi (msg) 24917 Jan. 4, 2018, 12:17 p.m.   reply to: 24916 x
Nem, azok a haverjaim, engem közben támasztottak. :)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24916 Jan. 4, 2018, 12:12 p.m.   reply to: 24915 x
Ezek szerint te lennél az, ki fogást emel? ;)
     Reply to this

csanyi (msg) 24915 Jan. 4, 2018, 10:53 a.m.   reply to: 24912 x
Nekem a kifogást emel azt jelenti, hogy anno haverokkal voltam párszor horgászni és hát a kifogott halat emelni kellett a vízből kifele bár sajna ebben viszonylag kevés részem volt mivel a peca nekem unalmas így mert a társaim nem szerették ha beszélgetünk így ráfanyalodtam a magunkkal hozott (de minek?) alkoholos italokra melyek hatására engem pl. mikor ők kifogást emeltek a halon így ha odatámolyogtam akkor meg kellett támasztani így hát számomra az maga rögvaló volt esetenként amit Te itt nem értesz. :)
     Reply to this

csanyi (msg) 24914 Jan. 4, 2018, 10:49 a.m.   reply to: 24910 x
Sajnos ez sem győzött meg, ha a hibát magát mint elkövetett cselekményt tekintjük akkor számomra a helyes az, hogy hibát követtem-követett el.
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24913 Jan. 4, 2018, 10:42 a.m.   reply to: 24911 x
Ha már itt tartunk, én a környezetvédelem szóval állok így, olyan lett számomra egy ideje, mint egy betegség meghatározása: a környezetvédelmi cselekvések többsége szerintem nem más, mint "a páciensek látens bűntudat-csökkentési kísérletei, amiért CSAK a közvetlen (épített és/vagy társadalmilag kialakított-fenntartott) környezetüket akarják védeni, az emiatt bekövetkezett károktól függetlenül" :)

A meghatározás értelmezéséhez a mondatban szereplő kifejezések és azok összefüggései nem hagyhatók figyelmen kívül...
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24912 Jan. 4, 2018, 10:31 a.m.   reply to: 24910 x
Elég sokat olvastam eddigi életemben, és azt hiszem, jó viszonyt ápolok a szavakkal (néha már az alapján írom újra egy-egy sebtiben összerakott mondatomat, hogy "nem hangzik jól", vagy épp túl dagályos, esetleg már-már követhetetlenül hosszú), így fenntartom a véleményemet, hogy a "hibát vétettem" kifejezést ebben a formában nem tartom jónak. Elképzelhető, hogy sokak szerint ez rendben van, én azonban úgy látom, egyszerűen szükségtelen a vétés kihangsúlyozása a hibázás mellett. Sokszor küzdök ugyanígy például a "nem - sem" kifejezések egymást követő használatával, illetve törekszem ezek elkerülésére egy mondaton belül, mert ez is zavar egy ideje. "Nem" tartom megfelelőnek ezt "sem".
Hasonlóan fura szó szerintem a "kifogás". Nemrég valamelyik híradóban tűnt föl, hogy valaki valami ellen "kifogást emelt" vagy "támasztott". Tudom, hogy vannak ilyen rögzült szókapcsolatok, de amikor belegondoltam a kifogás szó jelentésébe, egyszerűen nem értettem, hogyan lehet azt "emelni" vagy "támasztani". Keresni, azt lehet, de egy kifogás akkor is csak kifogás...
     Reply to this

csanyi (msg) 24911 Jan. 4, 2018, 9:54 a.m.   reply to: 24909 x
Pár éve hallottam először és azóta a rádióban. tv-ben és a netes cikkekben is egyre többet hallom és zavar.
     Reply to this

Utalatos (msg) 24910 Jan. 4, 2018, 9:38 a.m.   reply to: 24909 x
Pedig teljesen rendben van. (pediggel sem kezdunk mondatot).
Pont azert irtam igy, mert a nyelvtani hibak, vagy mondjuk a szamitasi hibak egy feladatban onallo targyat kepviselnek, melyet valahogy letrehoztunk( vetettunk- allitmany).
Termeszetesen egyuttesen ugyanazt fejezik ki, vagyis hogy hibaztunk, de ennek mar targyiasult kovetkezmenye is van, maga a" hiba". Pl. egy rossz massalhangzo hasznalata egy kifejezesben: "muszáj vs muszály".
Sajnos nincs tobb idom, hogy reszletesen is indokoljam a helyenvalosagat ennek a szoosszetetelnek, de remelem a pelda igazolja!
Egyebkent en szeretem es gyakran hasznalom is, mert valasztekos kifejezesnek tartom. Ha bebizonyosodna, hogy helytelen, akkor is reszet kepezne szokincsemnek es ragaszkodnek hozza. Szerintem egyes esetekben nem is megkerulheto.
A hasonlo torol fakado " hibat kovetsz el, amikor...." osszetetel mar kevesbe indokolt, de annak is latom helyet bizonyos esetekben.
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24909 Jan. 4, 2018, 9 a.m.   reply to: 24908 x
Lehet, hogy én is öregszem, de ebben egyetértek veled ;) Őszintén szólva, minél többet "ízlelgetem" ezt a kifejezést, annál erősebb az érzésem, hogy ebben a "hibát vétettem" formában még soha nem hallottam (láttam, olvastam). Vagy "hibáztam", vagy "vétettem", esetleg "elvétettem", de a kettő így, egymás mellett nagyon furán hangzik.
     Reply to this

csanyi (msg) 24908 Jan. 1, 2018, 8:05 p.m.   reply to: 24906 x
Nem győztél meg, ha hibázok akkor azt úgy modnom ahogy leírtam, hibázok vagy hibát követtek el......de nem vétem a hibát, szerintem.
     Reply to this

desiderus (msg) 24907 Jan. 1, 2018, 7:44 p.m.   reply to: 24905 x
A stadiont kifelejtettem...ott majd focizunk a lovakkal. Persze csak akkor ha gázszerelő mesterünk fizeti, elvégre az adófizetők pízéből van.

BÚÉK neked is ! :-)))))
     Reply to this

desiderus (msg) 24906 Jan. 1, 2018, 7:39 p.m.   reply to: 24904 x
A hiba az egy lehetőség, amit vagy elkövetsz vagy nem. A hibát el kell követni ahhoz, hogy realizálódjon. Iszol egy pohár vizet, de abban ott a hiba lehetősége, hogy kiloccsantod ( jól van, legyen sör vagy bor ) és ha megtörténik akkor hibát vétettél...mondjuk ha a szoba közepén a hófehér szőnyegen állva történik, vörösboros pohárral a kezedben akkor az már nem hibát vétettél kategória hanem életed kioltására okot adó történés...már ami a kis feleséged reakcióját illeti. :-))))))))
     Reply to this

yamaszaki (msg) 24905 Jan. 1, 2018, 7:38 p.m.   reply to: 24903 x
Boldog Új Évet !! "Jövőre a kisvárdai termálvizes lórehabilitációs központban bulizunk amit kiskurmányunk építtet potom 2, 2 milliárdért" és ehhez még rittyentenek egy HIPER stadiont is! Csak az a szomorú hogy kiskormányunk azt hiszi ezzel meg is oldotta a térség problémáit! )))-:
     Reply to this

csanyi (msg) 24904 Jan. 1, 2018, 6:50 p.m.   x
Azon agyalok, hogy mostanában elég sokat hallom azt a szó összetételt, hogy valaki "hibát vét". Ez nekem egy kissé paradox mert ugye a hiba maga a vétség és a hibát vétem akkor az pont, hogy nem hiba hisz azt elvétettem. Tehát ha elkövetem a cselekményt akkor nem az lenne a helyes, hogy "hibáztam, hibázok" én eddig így használtam amikor számtalan hibámra fény derült és kénytelen voltam beismerni azokat. Vagy nem?
     Reply to this

desiderus (msg) 24903 Jan. 1, 2018, 11:13 a.m.   reply to: 24902 x
Arra gondoltam, hogy kiakasztod a bejárati ajtóra és akkor nem mennek be.
Viszont a rövid morfondir utáni dezintegrálása a malackának ezt már nem teszi lehetővé... :-)))
BUÉK Sanya, Bedu, meg mindenkinek aki idetéved.
Jövőre a kisvárdai termálvizes lórehabilitációs központban bulizunk amit kiskurmányunk építtet potom 2, 2 milliárdért. :-)))))))))))
     Reply to this

csanyi (msg) 24902 Jan. 1, 2018, 11:07 a.m.   reply to: 24901 x
Gondolod ha erre járnak ezzel hajigáljam őket? Amúgy nem tartott sokáig a morfondír, nekikezdtünk éjfél után. :)
     Reply to this

desiderus (msg) 24901 Jan. 1, 2018, 11 a.m.   reply to: 24899 x
Ez kérlek alássan a csodafegyver az ISIS ellen.
     Reply to this

Bedouin (msg) 24900 Jan. 1, 2018, 10:32 a.m.   reply to: 24899 x
Ezt sose.
Eretnekség lenne :)
     Reply to this

csanyi (msg) 24899 Dec. 31, 2017, 8:30 p.m.   x
Azon elmélkedek, hogy ezt a jószágot most fogyasszuk el vagy majd jövőre?:
     Reply to this

desiderus (msg) 24898 Dec. 31, 2017, 1:40 p.m.   reply to: 24897 x
Akkor ez már Herr Alzheimer..... :-)))))))
     Reply to this

csanyi (msg) 24897 Dec. 31, 2017, 11:15 a.m.   reply to: 24896 x
Sajnos számomra ez nem kifogás így nem tudok olyan lenni mint Laci.:(......:)
     Reply to this

Bedouin (msg) 24896 Dec. 31, 2017, 10:58 a.m.   reply to: 24895 x
Kifogásnak, kifogás, csak nem megfelelő :)
Laci okos és ezt nem hinné el.
Legyél te is Laci! :D
     Reply to this

csanyi (msg) 24895 Dec. 30, 2017, 7:18 p.m.   reply to: 24894 x
pedig van, pl. én is ebben a korban lassabban értelmezek, nehezebben fogok fel és igen hosszasan fogalmazok választ.......így simán kijön a 2-3 havonta egy reagálás. :)
     Reply to this

Bedouin (msg) 24894 Dec. 29, 2017, 1:15 p.m.   reply to: 24893 x
Tulajdonképpen nehezen tudnék kitalálni megfelelő kifogást :D
     Reply to this

kawa70 (msg) 24893 Dec. 11, 2017, 10:40 p.m.   reply to: 24892 x
Régi ismerős:)) rég hallottam felőled.
     Reply to this

Bedouin (msg) 24892 Dec. 11, 2017, 12:42 p.m.   reply to: 24891 x
Az eddigi kutyáink mind így "lettek".
Talán azzal a különbséggel, hogy Tatán találtuk az utcán papír dobozba, és akkor már nagyon mínuszok voltak :(
     Reply to this

László_atya (msg) 24891 Dec. 6, 2017, 1:34 p.m.   x
Megmentettem egy kismacskát a napokban, de nem ezért írok. Csak úgy. Hogy kiadjam magamból és elmondjam, hogy bármennyire is békés ember vagyok, ha egyszer, csak egyetlenegyszer összefutok olyan "emberrel", aki 1-2 hónapos (vagy bármekkora) kölyökmacskát, vagy kutyát, tökmindegy, a tél kellős közepén kidob az árokba a semmi közepén, leteszem a nagyesküt, hogy az illetőt az intenzív osztályra fogom küldeni, ahonnan már igényelheti is a jelzáloghitelt, hogy a kib@szott plasztikai sebészt ki tudja fizetni. A bunkó parasztja - ha már lusta elmenni a menhelyre és oda beadni az állatot - legalább lakott területen, vagy annak közelében tegye ki, hogy esetleg minimális esélye legyen túlélni. És ne egy árokba bassza be a főút mellett, ahol ha épp nem én jöttem volna lassan, az ismert vadveszély miatt, hanem egy, a környéket nem ismerő autós gyorsabban, a macsek már az örök vadászmezőkön kergetné a pingponglabdát. De én jöttem lassan, megláttam kimászni az árokból vérző fejjel (mert a köcsög szerintem még csak meg sem állt, mikor kibaszta az autójából, valószínűleg nem sokkal azelőtt, hogy én jöttem), összeszedtem, hazavittem, begyógyult a sebe is, gazdát is találtam neki, jó helyen van már.

Leírom, mert az ilyen trógereket gyak. lehetetlen elkapni és a tehetetlenség érzése még jobban dühít. Leírom, mert ha elképzelem, hogy az ilyen emberek gyerekei majd milyen felnőttek lesznek, az elszomorít.

Persze lehet mondani, hogy csak egy macska, mit kell ebből ekkora ügyet csinálni. Kell ekkora ügyet csinálni, mert aki ilyenre képes, az bármilyen más aljasságra is. Egy másik emberrel is, csak esetleg nem meri, mert a kismacska nem képes megtalálni és jutalmul kiverni az összes fogát, egy másik ember meg esetleg igen.

Egy biztos: Én tartani fogom az igéretem és vállalni fogom annak az esetleges következményeit is. Nyilván azt is, ha én húzom a rövidebbet, nem gond az sem. egy próbát megér. Tenni valamit és elbukni még mindig jobb - bár persze nem kellemes -, mint nem tenni semmit, elfordítani a fejünk és úgy csinálni, mintha mi sem történt volna.

Ámen, testvéreim.
     Reply to this

kawa70 (msg) 24890 Nov. 23, 2017, 7:14 p.m.   reply to: 24885 x
Teljesen helytálló irás napjainkban. Több ismerősömre is ráillene.
     Reply to this

csanyi (msg) 24889 Nov. 23, 2017, 1:46 p.m.   reply to: 24888 x
Há mer' miazhogy? :)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24888 Nov. 23, 2017, 12:44 p.m.   reply to: 24887 x
Igen? Hogy-hogy?
     Reply to this

csanyi (msg) 24887 Nov. 23, 2017, 12:11 p.m.   reply to: 24886 x
Igen, mármint.:))
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24886 Nov. 23, 2017, noon   reply to: 24885 x
Mármint hogy? :)
     Reply to this

csanyi (msg) 24885 Nov. 23, 2017, 10:46 a.m.   x
No igen, nagyjából én is így: http://kutyabajok.blog.hu/2017/11/22/amikor_az_allatok_szeretete_embertelenne_tesz
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24884 Nov. 10, 2017, 3:29 p.m.   reply to: 24880 x
Megtaláltam a könyvet, Brettschneidernek hívták azt a brigádfűrert, aki Sztálingrádnál pattant meg az egységével. A lényegen nem változtat. Viszont pont Budapest ostrománál voltak kénytelenek alkalmazni a budai oldalon a sakktábla-védelmet. Az aztán elég nagyfokú önállóságot adott és követelt a közkatonáktól.
Ezzel együtt, én sem szeretném megtapasztalni, milyen is ez élesben. Sosem voltam militarista beállítottságú, diktatúrára hajlamos is csak csanyi szerint ;)
     Reply to this

kawa70 (msg) 24883 Nov. 9, 2017, 8:50 p.m.   reply to: 24882 x
Jól tetted. Radnótit még a kedvelt költők közé sorolnám.
     Reply to this

csanyi (msg) 24882 Nov. 9, 2017, 6:37 p.m.   x
Fene tudja, én ugyan nem vagyok nagy versolvasó sőt a szépirodalomból is a csúnyát kedvelem, de gondoltam megemlékeznék Róla: http://mult-kor.hu/a-kabatzsebeben-bukkantak-ra-az-agyonlott-radnoti-utolso-verseit-tartalmazo-noteszra-20171109
     Reply to this

László_atya (msg) 24881 Nov. 9, 2017, 12:14 p.m.   x
Egy rendezvényen láttam egy jópofa kiírást: Értelmes ember nem szemetel. A többinek meg tilos!

A témát a magam részéről annyiban hasonlóan tudom "elintézni", hogy értelmes ember nem lesz (nem marad - nem kívánt rész törlendő) katona, sem semmi, ahol intézményesítetten lehet a másik embert ölni, abuzálni, üldözni, stb. A többi meg kövesse a parancsot, vagy ha nem, vállalja a hadbíróságot és annak következményeit.
     Reply to this

kawa70 (msg) 24880 Nov. 9, 2017, 11:02 a.m.   reply to: 24879 x
Igen, valami ilyesmi. De ez mondjuk pont a pozitiv példája a parancsmegtagadásnak, viszont döntéshozatali szinten - tehát nem egy világtalan hozott döntést, hanem a helyi felsö szint. Hitler meg akkor már elborult aggyal rendelkezett és mindent beáldozott volna akár értelmetlenül is a hatalomért ami akkorra már esélytelen lett, a bukás egyértelmüvé vált - hacsak az oroszokat le nem gyözi amire esélye se maradt. Ebben a helyzetben érthetö volt a biztos és értelmetlen teljes megsemmisülés elöl kihátrálni és minél több katonát kivinni onnan ahová menni se akartak javarészt.
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24879 Nov. 9, 2017, 8:39 a.m.   reply to: 24878 x
Nem tudom, ez mennyire volt divatos akkoriban, de nekem nem ez a Sponeck név rémlett. A történet szerint az illető a kifejezett hitleri "kitartani az utolsó töltényig" parancs ellenére lépett meg egy jelentősebb számú egységet vezetve az egyik szovjet katlanból, és pár hetes bolyongás után szinte mindet visszavitte a német vonalak mögé. Sokan felszólaltak az érdekében a vezérkarból is, mert népszerű lett, de Hitler hajthatatlan volt, mondván, nem csinálnak belőle Homburg herceget. A parancsmegtagadás miatt kiszabott halálbüntetést azoknak a közkatonáknak kellett végrehajtania, akiket kivezetett. Elég kontraproduktív eset...
     Reply to this

kawa70 (msg) 24878 Nov. 9, 2017, 7:06 a.m.   reply to: 24877 x
Késöbb ki is végezték érte.
Bár a parancs megtagadó gondolkodása a háborús bünök elkövetésében nem tulzottan gátolta meg, inkább csak a saját veszteségeinek elkerülésére irányultak amit a helszinen vélhetöen jobban fel tudott mérni mint a vezérkar a terepasztal mellett. De a beosztott katonáinak vélhetöen nem adatott meg ez a nagyvonalu gondolkodás:)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24877 Nov. 8, 2017, 10:53 p.m.   reply to: 24871 x
Olvastam egy idevágó történetet, próbáltam rákeresni, de szerintem csak egy hasonló esetet találtam, Sponeck altábornagy is valahogy így gondolkodott a krími hadjáratban...
     Reply to this

kawa70 (msg) 24876 Nov. 8, 2017, 8:37 p.m.   reply to: 24873 x
Ja, a németek nem épp megfelelö példa ebböl a szempontbol, mert a holokauszt meg s nácizmus miatt olyan nyomás meg büntudat van bennük, hogy azok aztán minden parancsot felül fognak birálni.
     Reply to this

kawa70 (msg) 24875 Nov. 8, 2017, 8:34 p.m.   reply to: 24873 x
Másrészt meg aki nem alkalmas rá, ne menjen katonának. Jelen pillanatban szabadon választhato.
Megnyugtatásul közlöm, én sem vagyok alkalmas rá, ezért nem lettem rendör meg más ilyesmi sem.
     Reply to this

kawa70 (msg) 24874 Nov. 8, 2017, 8:32 p.m.   reply to: 24873 x
De honnan, miböl döntöd el, hogy értelem nélküli?
Itt most nem azokra kell csak gonfolni, amiket a sorkatonai szolgálat alatt szivatás gyanánt megtapasztaltál.
Nem hiszem hogy minden egyes katonát beavatnak részletekigmenöen egy akcioba. Fele meg sem értené miröl van szo, meg nem is szükséges. És milyen fasza lenne elbukni egy háborut, mert a katona értrlmetlennek tart egy lövészárok kiásását, mer az csak szivatás:))
     Reply to this

csanyi (msg) 24873 Nov. 8, 2017, 8:16 p.m.   reply to: 24872 x
De, komolyan gondolom, az értelem nélküli parancsvégrehajtás pont azt eredményezi ami eddig volt, ez talán az első lépés a változás felé és hát pont a németek tették meg, vannak morális és erkölcsi szempontok is amiket fontosnak tartok.
     Reply to this

kawa70 (msg) 24872 Nov. 8, 2017, 7:14 p.m.   reply to: 24871 x
biztos kurva jó lenne, ha éles helyzetben egy katona, akinek nincs rálátása a teljes harci taktikai cselekményre, pláne ha titkos is némely részlete, vagy simán csak gyenge értelmi képességű, netán szimplán lusta visszaugat hogy már pedig nem csinálja. Sanyi, ezt Te sem gondolhatod komolyan......ennyi erővel a társadalom bármely szintjén felülbirálható lehetne minden szabály, utasitás. Akár munkahelyen a főnök rendelkezése, a rendőr, tűzoltó utasitása, stb.csak mert nem értek vele egyet.
     Reply to this

csanyi (msg) 24871 Nov. 8, 2017, 6:18 p.m.   x
Hm, érdekes és szerintem követendő, gondolom azért nem szerettem a sereget és nem akartam soha rendvédelmis lenni (fiatalságomban ez elég egyszerű lett volna, több haverom is az lett) mert a feltétlen engedelmességet valamiért nem bírtam: http://mult-kor.hu/a-gondolkodo-engedelmesseg-miert-tagadhatja-meg-egy-nemet-katona-a-parancsot-20171108
     Reply to this

László_atya (msg) 24870 Nov. 7, 2017, 3:56 p.m.   reply to: 24869 x
Jah, nagybátyám örök intelme szerint bort meg pálinkát 2 lépcsőben szabad csak fogyasztani: Először tisztán, aztán meg piszkosul... :DDD

A sörről meg azt mondta, hogy bizony a székelyek tudják a frankót, ugyanis a mondásuk szerint: A sör nem alkohol, a medve nem játék. :D Ha meg már a medve szóba került, élnék itt a székely poénnal: Ketten jönnek ki az erdőből. Az egyik futva, a másik medve. :DDDDD

Meg hát a másik kedvenc székely vicc:

Székely bácsi a lovaskocsijával megy az országúton, egy turista meg lestoppolja.

-Mondja bátyám, messze van Udvarhely?
-Nincs messze fiam.
-Elvinne a lovaskocsival?
-Pattanj fel ide mellém

Elindulnak, fél óra múlva ismét a kérdés:

-Bátyám, messze van még Udvarhely?
-Nem, nincs messze.

Újabb fél óra múlva

-Bátyám, messze van még?
-Hát, most már elég messze...
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24869 Nov. 7, 2017, 3:31 p.m.   reply to: 24867 x
Én "sajnos" beérem ennyivel, van vagy másfél hektó házi, félszáraz fehér, az nekem minden alkalomra megfelel, ingyen van, és igen, büszkén vállalom az aljasság vádját :) "Bóti" bort igen régen ittam már, van egy pár üveg a polcomon, de sose visz rá a lélek, hogy magamtól kinyissam bármelyiket is, amíg van a "korsóban" ;) Az ősztől tavaszig tartó időszakban a vacsorához tisztán esik jól egy-két deci, nyáron fröccsként élek vele, néha sikerül vörösbort is készítenem (tavaly jól sikerült, idén nem), nekem ennyi a választék.
     Reply to this

László_atya (msg) 24868 Nov. 7, 2017, 11:04 a.m.   reply to: 24866 x
Nos, szerintem csak kevés szerencsésnek adatik meg, hogy valódi szoros baráti kötelékkel büszkélkedjen. Ismerős, haver, stb. más tészta, de a barát egy másik dimenzió. Pl. nekem asszem sosem volt. Voltak olyanok, akikről azt hittem, általában csúnya pofára esés lett a vége. De ha visszagondolok eddigi életemre, sajnos nem, nem volt sosem barátom a szó klasszikus értelmében. Ez persze nem azt jelenti, hogy bezombulva a 4 fal közt éltem az életem, széles haveri köröm volt, amit kinyírt a digitalizált faszbúk-konform szép új világ. No de valamit valamiért, a változás gyakran fájdalmas, ez van.
     Reply to this

László_atya (msg) 24867 Nov. 7, 2017, 10:58 a.m.   reply to: 24862 x
Nálam pont fordítva van. Csak a 30-as éveim után kezdtem sört inni, előtte gyakorlatilag teljesen absztinens voltam. Szoktam néha bort is inni, de az afféle ünnep, hogy úgy mondjam. Finom, minőségi bor kerül az asztalra és minden pillanatát kiélvezem pl. egy aszúnak, vagy cuvée-nek, vagy bikavérnek. Hígításról szó sem lehet és ilyenkor a kaja is olyasmi, ami passzol a borhoz.

Dög melegben nyáron elő szokott fordulni, hogy fröccsözök, de ilyenkor mindig valami "budget" rozé az áldozat, mert aki minőségi bort bármivel is felhígít, az bármilyen egyéb aljasságra is képes. :)
     Reply to this

desiderus (msg) 24866 Nov. 6, 2017, 7:29 p.m.   reply to: 24861 x
Nagyon igazad van, sör és motor nélkül nem élet az élet... :-))) annyival kiegészíteném, hogy a szoros baráti kötelékeket is ide sorolom...amit kinyírt a mai hájgtekes kommunikáció. :-(((
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24865 Nov. 6, 2017, 11:44 a.m.   reply to: 24858 x
Úgy tűnik, a reakciókat eltüntette valami titkos társaság ;)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24864 Nov. 6, 2017, 11:43 a.m.   reply to: 24859 x
Azért ez a lista elég vicces, ha a sorok mögé nézünk. Elsődlegesen, ez szerintem az amerikai Y-generációra vonatkozik, de azért azt nem mondhatjuk, hogy világméretű a jelenség. Az "1.5 százalékkal zuhant" kitétel önmagában is megmosolyogtató. Másfél százalék? Az már tényleg zuhanórepülés...
A szappanon kórokozók maradnak? Ejha... és akkor mi van a nyomógombos folyékonyszappan-adagolókkal, a WC-ajtókkal, -deszkákkal, stb.? A nyomógombokat takarítja bárki is? :)
A gyémánt mióta számít hagyományos gyűrűnek? Szerintem a hagyományos mindig is az aranygyűrű volt, a gyémánt meg az exkluzív termék, a "tortán a hab", mivel a gyémántot is jellemzően aranygyűrűbe foglalják...

Mekkora problémák...
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24863 Nov. 6, 2017, 11:34 a.m.   reply to: 24860 x
"Ha felnövök, én nem fogom elkövetni azokat a hibákat, amelyeket a szüleim elkövettek."
Így igaz. Mi egészen más hibákat fogunk elkövetni :)
     Reply to this

Jam Clerk (msg) 24862 Nov. 6, 2017, 11:32 a.m.   reply to: 24861 x
Nekem mondjuk nem hiányzik a sör, és már szerintem nem is fog. Volt olyan időszak, amikor ittam (bőven mértéken belül), de amióta terem a szőlő a kertemben, azóta fröccsözök vagy tisztán iszom a boromat. A motorozásról most inkább ne essék szó :(
     Reply to this

László_atya (msg) 24861 Nov. 6, 2017, 9:08 a.m.   reply to: 24860 x
Azt én sem, de azért differenciáljunk. Szeretném, ha jobban élnének, mint én, de ez sör és motor nélkül nem fog menni, sajnálom.
     Reply to this

csanyi (msg) 24860 Nov. 4, 2017, 11:32 a.m.   reply to: 24859 x
Mi ezzel a baj? Nem úgy akarnak élni mint mi? Nem is szeretném ha az tódaimnak ugyanaz jutna mnt nekem.
     Reply to this

desiderus (msg) 24859 Nov. 4, 2017, 10:37 a.m.   x
10 dolog amit kinyír az Y-generáció....mi vagyunk az utolsó mohikánok... :-(

http://www.portfolio.hu/vallalatok/10-dolog-amit-kivegezhet-az-y-generacio.267013.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
     Reply to this

László_atya (msg) 24858 Oct. 27, 2017, 10:35 a.m.   x
Érdekes:

https://youtu.be/6wYpmXQFQ1o

Egyelőre nem írok semmit, kiváncsi vagyok a reakciókra.
     Reply to this

Audimania (msg) 24857 Oct. 17, 2017, 8:47 p.m.   reply to: 24852 x
Biza az én autómban még lötyög a gázolaj. Az néha zavar. Mondjuk a motor tankjában is lötyög a benzin. De az nem zavar. Mert akkor motorozok :)
     Reply to this

László_atya (msg) 24856 Oct. 17, 2017, 11:54 a.m.   reply to: 24855 x
Jah, nekem is turbódízel van (ráadásul a még háklisabb változó geometriás turbó common rail), a rövid táv konkrétan a halála...
     Reply to this

Felhokep
Hirdetések

Member count: 26653