Please log in

Registration Forgot password

Oldalkocsis akarok lenni
Comment
Előző oldal
Jani55 (msg) 60 Nov. 28, 2017, 7:59 a.m.   x
4.00x19 URAL eredeti orosz 4db külső+belső+védőszalag 10 éves, 10ekm-t futott, kompletten eladó. Futófelület kb élete felénél, nem javított, nem volt defektes, egyben 10eFt.
     Reply to this

Jani55 (msg) 59 Nov. 24, 2017, 3:18 p.m.   reply to: 57 x
Van egy katalógusom, amiből rendelni tudsz olyan csomitartót, ami nekem van.

https://www.ebay.de/itm/Zubehoerkatalog-URAL-DNEPR-ENFIELD-Origialkatalog-plus-Preisliste-Enfield-/192360594148

Bármikor érkezhetsz, elviheted, nekem már nem kell.
     Reply to this

Attila85 (msg) 57 Nov. 22, 2017, 11:24 a.m.   reply to: 56 x
Bocsánat lehet, hogy nem volt egyértelmű...

Jani55 nek volt egy posztja 2016. szeptember 3-án Viktormegyében cimmel.
Azon a képen láttam a motort.
     Reply to this

Attila85 (msg) 56 Nov. 22, 2017, 11:20 a.m.   reply to: 40 x
Szia!

Van egy Dnepr MT16 os motorom és pontosan olyan oldalkocsi pótkerekére szerelhető csomagtartót keresek, mint amilyen ezen a képen van.
Tudnál-e tippet adni, hogy hol kaphatnék ilyet. Köszönöm a választ előre is.
Attila Kecskemétről.
mail: csertoatyi@gmail.com
     Reply to this

Jani55 (msg) 55 Oct. 24, 2017, 7:02 p.m.   x
Új modell:
     Reply to this

Jani55 (msg) 54 Oct. 21, 2017, 9:32 a.m.   x
IMZ
     Reply to this

Jani55 (msg) 53 Oct. 21, 2017, 9:29 a.m.   x
75 éves az IMZ (Irbit Motocikle Zavod).
     Reply to this

Jani55 (msg) 52 April 19, 2017, 9:16 p.m.   reply to: 51 x
Köszönöm, megtaláltam én is, (két irányból is).
     Reply to this

varajani (msg) 51 April 19, 2017, 3:52 p.m.   reply to: 50 x
Ha már van oldalkocsid, ezt ki ne hagyd!
http://onroad.hu/2017/04/18/oldalkocsis-motorok-versenye-a-bajkal-to-jegen-extrem/
     Reply to this

dlsatya (msg) 50 April 6, 2017, 11 a.m.   x
Dönthető oldalkocsit készítésével foglalkozik itt valaki? Vagy ismertek ilyen személyt?
     Reply to this

varajani (msg) 49 April 5, 2017, 11:23 a.m.   reply to: 47 x
Úgy értettem, hogy az új motor a gyári promóciós videón nagyon szép. A házilag épített összkerékhajtású szerkezet nem szép, de igen hasznos,mert kihúzta a sárból az egész kócerájt!
     Reply to this

csanyi (msg) 48 April 5, 2017, 8:52 a.m.   x
Ééés itt a nem szép és csak adott helyzetekben hasznos változat is, 2.30 körül látható miképp kell vele menni:): http://www.youtube.com/watch?v=UFK4A2XczlI
     Reply to this

Jani55 (msg) 47 April 5, 2017, 8:37 a.m.   reply to: 46 x
"Ez nem olyan szép, de hasznos!" Ne haragudj, de ez így értelmezhetetlen, (minthogy a fordítottja is: nem olyan ronda, de haszontalan!)
Szép, kecses, csinos, vagy ronda, kecstelen, ízlés, megítélés dolga és erősen szubjektív. Hasznos, vagy kevésbé hasznos, esetleg haszontalan, a használó igényei, a használat módja alapján lehet változó, sőt az is lehet, egyáltalán nem használjuk ki a gép biztosította tulajdonságokat, lehetőségeket.
Szerintem mindkettő szép (a maga módján), a hasznossága is alapvetően ugyanaz (miután ugyanarról a gépről, típusról, de újabb és értelemszerűen korszerűbb modellváltozatról van szó).
     Reply to this

varajani (msg) 46 April 4, 2017, 12:21 p.m.   reply to: 45 x
Ez nem olyan szép, de hasznos!
https://www.youtube.com/watch?v=TLr-7nPFQBs
     Reply to this

Jani55 (msg) 45 April 4, 2017, 9:48 a.m.   x
Tessék nézni: https://www.youtube.com/watch?v=fBpdISGeux8
     Reply to this

Jani55 (msg) 43 April 4, 2017, 9:48 a.m.   x
     Reply to this

Jani55 (msg) 44 April 4, 2017, 9:48 a.m.   x
     Reply to this

Hr.Geiger (msg) 42 Feb. 18, 2017, 3:21 p.m.   reply to: 40 x
Jól néz ki a fogatod! :-)
Az utóbbi id?szakban " rákattantam" én is az " autózás el?szobájára", talán nem véletlenül, hisz apró gyerekként egy Duna oldalkocsiban szocializálódtam, ami nagyapám T5-ös Pannóniájához volt kapcsolva. Valószín?leg ez lehet az oka ennek a nosztalgikus vonzódásnak a háromkerek?ek felé. Viszont az URAL-t túl drágának tartom, azért akárhonnét is nézzük, ez egy lassan 80 éves m?szaki színvonal, eljárt már felette az id?. ( A BMW 1938 február 18-án mutatta be az R71-es modelljét, amir?l a szovjet elvtársak megkezdték a másolást 1941-ben. ) Nem is értem, hogy az oroszok miért nem követték a fejlesztésekben az etalon BMW-t? Valószín?leg ez is lehet az oka, hogy a hazai piacon alig tudnak már eladni, ha a bolond amerikaiak nem zsongtak volna be a márkáért, akkor már lelakatolhatták volna az irbiti gyárat. :-) Bájos, nosztalgikus a motorozás romantikus id?szakába repít vissza az Ural, de én inkább egy ilyen fogatban gondolkodom..., a szóló motorkerékpár már a garázsban van hozzá. :-)
     Reply to this

Jani55 (msg) 41 Feb. 17, 2017, 11:35 p.m.   x
A márka: https://www.youtube.com/watch?v=UUZOzT4F0DI
     Reply to this

Jani55 (msg) 40 Sept. 3, 2016, 10:05 p.m.   x
Viktormegyében
     Reply to this

Jani55 (msg) 39 Aug. 30, 2016, 6:06 p.m.   reply to: 25 x
Most visszaolvasva, 4 év és 33ekm után jelezném, semmi probléma, abszolút üzembiztos, nyáron-télen, esõben, bármikor, bárhol indul és megy (hegynek-völgynek, földúton, hóban, sárban,) maximális megelégedésemre.
Az új gumigarnitúrák, 1db új akksin, 2db új gyertyán (olajak+szûrõkön), 3x-i szelephézag ellenõrzésen (egyszeri állításon) kívül hozzányúlni semmihez nem kellett, minden gyári, eredeti.
     Reply to this

freund (msg) 38 Aug. 29, 2016, 10:50 a.m.   x
Sziasztok!
BMW R1100RT-hez keresek oldalkocsit.
Tud valaki valami infóval szolgálni?
Köszönöm.
     Reply to this

Jani55 (msg) 37 Aug. 25, 2016, 11 p.m.   x
Nagyon komoly! Link
     Reply to this

Jani55 (msg) 36 Sept. 30, 2015, 9:04 p.m.   x
4.00X19 URAL új, gyári eredeti gumikat keresek megvételre.
Ismét aktuális, megint nem tudok beszerezni.
(Esetleg 4.10x19 is megfelel)
Elõre is köszönöm.
     Reply to this

Macko (msg) 35 Feb. 4, 2013, 10:25 a.m.   reply to: 34 x
Én elajándékoztam a Jaffát...
     Reply to this

Rudo (msg) 34 Feb. 4, 2013, 10:03 a.m.   x
Nekem is volt egy 350-es jaffám oldalkocsival szép gyári állapotban,mikor meguntam alig tudtam elsütni 30eft-ért (kb10 éve) most meg látom 300körül beszélgetnek,wazze....
Mostani IZS-em is oldalkocsis volt de hozzám már szólóba jött,rajta a kapcsolódási pontok mindenhol,ha találnék emberi áron hozzá kocsit biztos rámennék a dologra,komoly feeling.
     Reply to this

qqriq64 (msg) 33 Feb. 3, 2013, 6:34 p.m.   reply to: 32 x
Nagyon jóóóó!
Imádtam az oldalkocsis motoromat.

Reply to this

Pampusz (msg) 32 Feb. 3, 2013, 6:11 p.m.   x
Oldalkocsi örömei.:))) Link
     Reply to this

gazesmas (msg) 31 Feb. 3, 2013, 5:57 a.m.   reply to: 30 x
Szia. Gumim nincs. Van viszont pár eredeti alkatrésem. Kipufogó, Chopperes lábtartó, új gyári oldalkocsi ülés. Meg a fene tudja micsodák.
     Reply to this

Jani55 (msg) 30 Feb. 2, 2013, 8:46 p.m.   x
4.00X19 URAL gyári eredeti gumikat keresek megvételre.
Ha tud valaki valamilyen megoldást, kérem, jelezze.
Köszönöm.
     Reply to this

varajani (msg) 29 June 7, 2012, 10:39 p.m.   reply to: 28 x
Nekem is volt egy MZ-m, de nem szerettem meg.
     Reply to this

gazesmas (msg) 28 June 7, 2012, 6 p.m.   x
A lényeg inkább az, hogy uralt az vesz aki veterán motor kedvelõ.
Oldalkocsist az, akinek volt, vagy valóban meg akar tanulni motort vezetni. :))))))
     Reply to this

rosejblee (msg) 27 June 6, 2012, 11 a.m.   reply to: 26 x
Igen ez a lényeg,õ már negyvenöt,és 5-9.Nagy külömbség,az még vasból van.
     Reply to this

uraltom (msg) 26 June 6, 2012, 10:14 a.m.   x
Én 10 éve gyilkolok egy m63-ast,van elõnye is hátránya is,3 éve csak tankolni kellett.Könnyen javítható(kalapács,csavarhúzó,féltégla:))Szerethetõ gép.Nyilván nem vagyunk egyformák,valakinek nem jön be.De ha megállok vele valahol,akkor mindig csodálják.Tiszteletet ébreszt.Ja és 45 éves!
     Reply to this

varajani (msg) 25 June 6, 2012, 9:58 a.m.   reply to: 23 x
Hadmérnök barátomnak volt. Nagyon sokat dolgozott rajta, hogy üzembiztos legyen. Nem ajánlotta ezt a modellt.
     Reply to this

Jani55 (msg) 24 June 6, 2012, 8:46 a.m.   reply to: 23 x
savanyú, nagyon savanyú...
     Reply to this

rosejblee (msg) 23 June 5, 2012, 7:28 p.m.   reply to: 22 x
Én kérek elnézést a szar nagyképû válaszod miatt.Akkor nyugodtan vegyél belõle,mert te megteheted,és használd egészséggel.A valós fõtengely,kuplung,váltó,elektromos problémákkal meg ne foglalkozzunk:)De csak halkan jegyezném meg,én már 2005-ben mentem,használtam ilyen(nagyon jó motort)sõt le is foglalóztam,de a jó szerencsém tovább vezérelt.Nem kérek választ,elõre is köszönöm.
     Reply to this

Jani55 (msg) 22 June 5, 2012, 4:19 p.m.   reply to: 21 x
Tájékozódj! Az új tulajdonosi kör a legnagyobb hangsúlyt a problémás részek "átdolgozására" fektette! Ha valakik, õk tudták/tudják a gyenge pontokat. Minden javítva, ha sorolhatom: már 30kW-os, emelt kompressziójú motor, japán karburátorok, gyertyák, aksi, stb, erõsített fékszerkezet, törekedtek rá, hogy a szigorúbb emissziós követelményeknek is megfeleljen (katalizátor), csendesebb, stb.
Az anyagminõséggel eddig sem volt különösebb probléma.
Trehány munka? Már ez sem igaz!
Sikerüket a piac díjazza, nem tudnak eleget gyártani(!), annak ellenére, hogy 10eEuro, ill. 14.500$ az ára!
Lentebb belinkeltem, ott meg lehet nézni a videokat, hogy mire is alkalmas ez a gépezet! Nem tudom, ezt más kibírná-e?
Biztonságos, erõs szerkezet, maximális megelégedésemre.
"A mai gyártásúak szart sem érnek" neked, mert nem tudsz, vagy nem vagy hajlandó ennyit fizetni érte! (az 5-6 éves példányok is 1.6-1.7MFt -nál kezdõdnek...)
Az Agárdi találkozón egymás mellett a báttyukkal, és két másik teljesen újszerû darab (a fekete tulajával nem tudtam találkozni).
     Reply to this

rosejblee (msg) 21 June 5, 2012, 2:28 p.m.   reply to: 19 x
Sajnos ez nem így van,mert a mai gyártásúak már sajnos szart sem érnek a trehány munka végzés,és a pocsék anyag minõség miatt.Nem véletlen volt szinte mind eladó már az 1 éves koruk elõtt.Magam is szemeztem eggyel,de a jó szerencse tovább vitt.Pedig külsõre az embernek igen fáj a foga rá.Még mindig azt mondom,kimész veszel a szájízednek megfelelõt,Lehet az ultra modern 3 személyes,vagy régi vágású, akár érvényes papírok nélkül is,majd P rendszám,és csak a jaszkarizás marad:)
     Reply to this

Mi legyen (msg) 20 June 5, 2012, 1:46 p.m.   x
Most volt itt nálam a Csabi. Saját bevallása szerint kb 5 éve nem frissítette a honlapját,mert nincs ideje rá. Most ládázott be Portugáliába valamint Norvégiába 3 oldalkocsit. Az intruderre készített oldalkocsiról fotó van nálam,de erröl a géprõl nem tudom feltenni.Ahogy lesz rá idõm,felrakom. Az ára 1 millió alatt van levizsgáztatott állapotban. A vizsgáztatás most lesz majd.
     Reply to this

Jani55 (msg) 19 June 5, 2012, 8:57 a.m.   x
A Varához kb 2MFt lett volna az oldalkocsi, a szükséges kellékekkel, újonnan. Ezután jött volna az engedélyeztetés, az összeépítés, a vizsga. (és ez az, ami nem megy magyarországon)
Az Ural újonnan 14.500$ Nincs semmi probléma, ezer éves, erõsen túlméretezett gyári konstrukció, mindent kibír!!! (lásd a videokat Link )
     Reply to this

Mi legyen (msg) 18 June 4, 2012, 4:56 p.m.   reply to: 17 x
Sok a munkája ezáltal nem igazán internetezik és nem frissül a honlapja,de azért itt látható pár információ. Ha írsz neki akkor hivatkozz a Gyurira az intruderesre.

Link
     Reply to this

gazesmas (msg) 17 June 4, 2012, 3:06 p.m.   x
Szia, összehoznál vele?
     Reply to this

Mi legyen (msg) 16 June 4, 2012, 12:26 p.m.   x
Egy haverom aki kb 2 hetente látogat meg engemet,készít oldalkocsikat,fõleg nyugatra. Az itteni legutolsó munkája egy 1500-as intruderre készült. Még az én gépemet nézte meg elõtte,h hogyan smint tudja majd összehozni. :))
     Reply to this

qqriq64 (msg) 15 June 4, 2012, 10:27 a.m.   x
Valamikor Krisztus elõtt, megboldogult ifjúkoromban eladtam a szóló Zündappomat és megvettem az oldalkocsis BMW-t. Elõtte a haverom szintén vett egy oldalkocsis R51-est és elsõ útja a villanyoszlopnak ment. Ebbõl okulva nem akartam Tiszatenyõrõl lábon hazajönni vele merthogy soha nem vezettem oldalkocsist.
Aki meg akarta venni a Zündappot az maszek fuvarozó volt egy fixes IFA-val és úgy beszéltem meg vele hogy eladom neki ha hazahozza a BMW-t az alföldrõl. Így is történt és bizony néhány napba beletellett mire átszoktam az oldalkocsisra.Szokni kell hogy bátran húzd a kormányt nem testtel irányítod. Amúgy nagy élmény az oldalkocsis megvan a maga hangulata.
     Reply to this

tsanyi (msg) 14 June 4, 2012, 8:16 a.m.   reply to: 12 x
Ha jól emlékszem 2005 óta nehezítették meg vagy inkább tették lehetetlenné az összeépítéseket sõt az egyedi gyártást is, errõl az aki a motoros utánfutókat gyártja tudna mesélni.......igazából szerintem ennek nincs elfogadható oka......valakik vagy pénzt láttak benne vagy csak simán a bürokraták gyõzelme az ész felett.
     Reply to this

varajani (msg) 13 June 3, 2012, 9:44 p.m.   reply to: 12 x
-Külföldrõl vásárolni egy oldalkocsis Varaderot, majd a saját szóló motorodat eladni?

Reply to this

Jani55 (msg) 12 May 8, 2012, 9 a.m.   x
Oldalkocsis akartam lenni... Meglévõ HONDA Varaderora szerettem volna (volna, volna) oldalkocsit. Egy évem ment rá...
2012-ben, ezt gyönyörû hazánkban szinte lehetetlen megoldani (vagy, ha lehetséges is, annyiba kerül, hogy egy új oldalkocsis 750-es URAL behozva, forgalomba helyezve is bõven belefér, sõt olcsóbb). De a bizonytalan kimenetelû dologba nem megyek bele...
Nem nagyon értem a Közlekedési Hatóság merevségét, vagy inkább úgy kell mondanom: részükrõl, mintha nem létezne ez a kategória!
Ha valaki esetleg a NKH részérõl itt magyarázatot adna, biztosan szívesen vennénk, többünket érdekelne.
(1994-ben, vettem egy féléves 3102-es Volgát, magam építhettem át dízelre, az enyém volt az elsõ és a mai napig egyetlen az országban, amelyikbe Nissan LD28-as, soros hathengeres D került. Minden szükséges engedélyt megkaptam a Szfehérvári akkori Közlekedési Felügyelettõl. Magam terveztem, építettem össze, vizsgáztattam, egyetlen kikötés volt: a végleges állapotról nyújtsam be a tervet a vizsga napján és 2 hónap alatt fejezzem be, vigyem vizsgára... A vizsga nem volt rendkívüli, simán átment és az átminõsítést is megcsinálták, ha jól emlékezem, az egész hatósági összköltség 10eFt ba belefért...)
     Reply to this

tsanyi (msg) 11 Dec. 5, 2010, 1:29 p.m.   x
Hogy lehet P rendszámhoz jutni?...
     Reply to this

Macko (msg) 10 Dec. 5, 2010, 5:41 a.m.   reply to: 9 x
A P rendszámot azt milyen feltételekkel lehet ma beszerezni és mennyibe kerül? Ha jól tudom, 2010 eleje óta már külföldre is mehetsz vele?

(Amúgy ne felejtsd el, hogy P rendszámmal mindig egy buzi nagy keményfedeles könyvvel rohangálsz, amit elég sûrûn írogatnod is kell.)
     Reply to this

rosejblee (msg) 9 Dec. 4, 2010, 8:16 p.m.   x
Dolgozna vele annyit a tököm.Ráépítenék kintrõl bármit ami megtetszik,és vennék egy p rendszámot,oszt nyalják ki a seggedelmem.
     Reply to this

tsanyi (msg) 8 Dec. 4, 2010, 1:38 p.m.   reply to: 7 x
Csak pár éve(2-3) nem lehet, elõtte nem volt gond ez, csak valami okos kitalálta, hogy csak a gyári jó, persze mert ebbõl nem esett le nekik semmi..:))
     Reply to this

Macko (msg) 7 Dec. 4, 2010, 1:30 p.m.   reply to: 6 x
Biztos hogy le lehet vizsgáztatni, Ottó Bácsiénak is magyar rendszáma volt!

Link

Reply to this

tsanyi (msg) 6 Dec. 4, 2010, 9:47 a.m.   reply to: 5 x
Jó, hogy ezeket mindenhol le lehet vizsgáztatni csak nálunk nem......szép is a hatalom az érdemtelenek kezében.....azt hiszem, hogy egy XX-et láttam hirdetni tavaly lila színben oldalkocsival......amúgy újonnan ha van gyári összeépítési papír akkor lehet csak utólagos összeépítés tilos ha jól sejtem..
     Reply to this

Macko (msg) 5 Dec. 4, 2010, 9:38 a.m.   x
Ottó Bácsi fogata az EML cégtõl származott. Suzukiból ha jól nézem, VX800 átépítésük van, de fotót nem találtam róla.

Link

Reply to this

tsanyi (msg) 4 Dec. 4, 2010, 9:26 a.m.   reply to: 3 x
Amikor most vizsgáztattam az oldalkocsisomat azt kérdezték elsõre, hogy már benne van-e a forgalmiban mert pár éve tilos MO-n az utólagos összeépítés.....nem tudom ez miért jó pedig új gépen is jól mutatna egy szép oldalkocsi...
     Reply to this

Larten (msg) 3 Sept. 11, 2009, 9:31 p.m.   x
Mert korábban megigértem hogy utána nézek,

Cimbi sok régi motor és oldalkocsi gazdája amikor elmondtam a problémádat anyit javasolt,
hogy ny-európábol kell behozni, már 200 eFt körül beszerezhetõ.
Lényeg hogy legyen rendben a papírja.

Õ próbált többször oldalkocsit vizsgáztatni, amihez lellett volna származási igazolás, hogy közúti forglomra tervezték és gyártották.
Az old-timerekre persze nem volt neki.

Ha építeni akarsz, ugyan az a helyzet mint pl. az utánfutóval.
tervrajz, ami lehet tipusterv is az Autó Felügyelettõl,
..vagy egyedi terv egy jogosult tervezõtõl,
midezt engedélyezik, majd építheted de nem te,
hanem aki építhet gépjármûvet.

ezután jöhet az elsõ forgalomba helyezés

Itt magyarországon ez rendkívül körülményes és sokáig tart.
Õ erre azt modta, hogy lehetetlen.

Marad a külföldrõl behozott papírokkal randelkezõ oldalkocsi.

Állítólag már két személyes is létezik

és ha ezek után nem lankadtál, hát sok sikert:

Larten
     Reply to this

gazesmas (msg) 2 July 14, 2009, 9:06 p.m.   x
Bocsi, csak azért írok, hogy lássátok kérésem!
     Reply to this

gazesmas (msg) 1 July 14, 2009, 5:58 p.m.   x
Szeretnék egy SUZUKI 800 Intruder-e egy oldalkocsit. Van egy cég, Szekszárdon, de elég érdekes, mert nem válaszol semmire. Így szeretnék más infókat begyûjteni az ügyben. Az említett cég honlapján van egy amelyik tetszene, de lhet más hasonló is. A papírozása is érdekel.
A cég: www.prohi.hu a tipus PROHI 2.
Köszi.
     Reply to this

Felhokep
Hirdetések

Member count: 26540