Please log in

Registration Forgot password

Motorplexik, optikai tuning, extrák-vélemények
Comment
Előző oldal
kawa550 (msg) 32 May 8, 2016, 2:21 p.m.   reply to: 31 x
Ezt csak megerõsíteni tudom, a Tdm (elsõ széria) a plexi nélkül a legcsendesebb, egy esés után úgy használtam egy darabig míg nem sikerült plexit keríteni, tehát gyakorlatból beszélek, nem hasra ütésre.
Viszont nyáron pár km után nem látsz a legyektõl, esõben seperc szarrá ázol, szóval a csupasz se jó. Próbáltam Mra túraplexit, saját barkács toldással, kiegészítõ kisplexivel, oldal fülekkel, gumidugókkal kiemelve az idom síkjából, változtatva a gyári dõlést, oszt a végén oda lyukadtam ki, hogy a kis japók nem hülyék, a gyári a legjobb kompromisszum, szóval visszatértem oda, és szélzaj ellen szilikon füldugót használok és kész.
Az, hogy fúj a szél, hát az szerintem hozzá tartozik, ettõl motorozás.
Szerintem kár baxakodni vele, akinek nem felel meg, az vegyen olyant ami megfelel az õ igényeinek, csomó túramotor van ajtónyi idomokkal meg szélvédõkkel, ha valaki erre izgul.
     Reply to this

1Laciapu (msg) 31 May 8, 2016, 1:41 p.m.   x
Párszor írtuk már, hogy nem a plexi magasságának a növelése a megoldás bizonyos motoroknál. Az én elõzõ Suzukimon is a gyári kicsivel rázta a bukómat, de én levágtam belõle még 1.5 centit és megszûnt. A menetszél persze nagyobb lett, de ez "tiszta" szél volt minden káros mellékhatás nélkül. S mivel én 140 fölött szinte soha nem megyek, tökéletes volt a komfort. A motorozás meg menetszéllel jár, ez nem autó. Tudvalévõ, hogy a legcsendesebb motorok szél szempontjából a védelem nélküli nakedek.
     Reply to this

kawa70 (msg) 30 May 8, 2016, 10:38 a.m.   reply to: 29 x
A sisak van a legkisebb hatással erre. A motor csere is csak nagyjából. Utas es a vezetõ magassaga a meghatarozo illetve a plexi hova nyomja a szelet.
     Reply to this

csokabi (msg) 29 May 8, 2016, 9:13 a.m.   reply to: 27 x
Kérd kölcsön a haveroktól a bukóikat és próbálgasd azokkal is, plekóval már nincs túl sok variálási lehetõséged vagy csak kisebb vagyonokért!
     Reply to this

Flenegen (msg) 28 May 8, 2016, 7:41 a.m.   reply to: 27 x
Ezeket több angol és amerikai fórumon dícsérik
     Reply to this

Hitmanus (msg) 27 May 8, 2016, 7:14 a.m.   x
Sziasztok!

Megoldást keresek a problémámra.
Egy 900-as TDM-em van.Amikor a kis, gyári plexi van fent két személlyel horror az út.A turbulencia utas és köztem jobbra-balra tépi a fejemet, ami már 70-nél kezdõdik.Undorító egy érzés.Ha a túraplexi van fent+mra állítható kis plexivel, akkor ez nincsen, viszont akárhova állítom az mra-t, pont úgy jön a sisakra a szél, hogy folyamatosan apró beremegések vannak, rázza a sisakot..na ez sem egy komfortos érzés.

Már ott tartok, hogy emiatt megválok a motortól.De egy esélyt még adnék a dolognak.

Akinek van e téren tapasztalata és megtalálta a megoldást, annak szívesen olvasnám a tanácsait.

Reply to this

Spapa (msg) 26 May 2, 2016, 7:15 p.m.   x
Szia Bubó Doki,
A plexi magasító vásárlásán én is vívódok.
Nekem Kappa K-D129S magasított plexi van felszerelve.
Hát nemtom, hogy erre célszerû-e.
Illetve nézegettem olyan szerkezetet, amin nem csak a dõlésszöget, hanem a "mélységet" is lehet állítani.
Link
De ez nekem drága.
Link
Inkább ez.
Véleményed?

Reply to this

pipers (msg) 25 May 1, 2016, 10:11 p.m.   x
Használt, de szinte új állapotú triumph tiger 1050 túraplexi eladó, 25000 Ft
     Reply to this

Gábor 63 (msg) 24 April 4, 2016, 7:02 p.m.   x
Használatból eredõ kospásók,karcok, vannak törés repedés nincs.
Zárókupakokat nem találom.(3db mûanyag bolha.)
Ár:25000ft
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 22 Jan. 11, 2016, 11:14 a.m.   x
Na, mit találtam, érdekel valakit?
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 21 Jan. 10, 2016, 12:08 p.m.   x
Ment a válasz, köszi az érdeklõdést!

Reply to this

Laxonet (msg) 20 Jan. 10, 2016, 10:13 a.m.   reply to: 19 x
Kedves Bubó Doki!
2004-es Yamaha Drag Star XVS 1100 A Classic-hoz szeretnék háttámlát, valamint egy nagyobb méretû csomagtartót vásárolni, amire biztonsággal lehet egy méretes hengertáskát rögzíteni.
Várom válaszod, árajánlattal , szállítási határidõvel együtt! Elõre is köszönöm!
Üdvözlettel, István
ui.: ha lehet a választ erre a címre kérném:
istvanszecsy@gmail.com
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 19 Nov. 16, 2015, 2:06 p.m.   x
Univerzális plexik chopperekre! Keress privátban!
     Reply to this

Denver1 (msg) 18 Nov. 16, 2015, 10:58 a.m.   x
:-) Ismét egy blog , önreklámozásra , hát nem semmi . Mennyit is változott ez a társulat.
     Reply to this

Mocis Laci (msg) 17 Nov. 15, 2015, 8:24 a.m.   x
Yamaha XVS 1100 Drag Star motorra eladó plexit keresek.
Csak gyári érdekel, lehet használt is. Amire gondolok a képen látható. Elõre is köszönöm.

Reply to this

Flenegen (msg) 16 April 23, 2015, 11:03 a.m.   x
kösz, térjünk rá vissza ha van cucc:)
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 15 April 23, 2015, 9:39 a.m.   reply to: 14 x
15,000,- ft és kapsz belõle egy kis kedvezményt is......
     Reply to this

Flenegen (msg) 14 April 23, 2015, 8:42 a.m.   reply to: 13 x
Ha árat tudnál adni, azt megköszönöm. Nem sürgõs, inkább a kedvezõ ár a fontos:)
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 13 April 23, 2015, 8:10 a.m.   reply to: 12 x
Szia, a pleximagasító kb két hét múlva érkezik. Ha még aktuális keress meg!
     Reply to this

Flenegen (msg) 12 April 22, 2015, 7:23 p.m.   x
Állítható kiegészítõ plexit vagy pleximagasítót keresek.
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 11 April 22, 2015, 9:31 a.m.   x
Extra reggeli készítõ szett.......jóreggelt!
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 10 April 22, 2015, 7:56 a.m.   reply to: 9 x
Amit ajánlottam a kollégának, az a villára van felfogatva, és az ára kb 85 e. pénz mindennel együtt. Profi, PUIG márkájú, spanyol gyártmány.
     Reply to this

kamko (msg) 9 April 21, 2015, 7:40 p.m.   x
Tapasztalataim szerint a motorplexik kulcsa a felfogatás. A csak a kormányon felfogatott plexi - nagy szél vagy sebesség esetén - elmozdulhat, jobbnak tûnnek azok a fajták, amelyek a villára is fel vannak fogatva.
     Reply to this

tiberius (msg) 8 April 21, 2015, 4:45 p.m.   x
Ameddig a Highway Hawk gyártotta (2007-ig) az utolsó ára tartóval együtt 127.000.-Ft volt.
Tudok olyan gyártót Debrecenben aki kevesebb mint a feléért legyártja.(nem tegnap kezdték a szakmát,a plexit gyártatja,a tartót õk készítik,jó minõségben)

Reply to this

Boczi (msg) 7 April 21, 2015, 4:16 p.m.   reply to: 4 x
Nem kell hogy a szemed elõtt legyen! Szerelhetõ a kormányra is! De az ára az tényleg borsos. Nem lepõdnék meg ha egy magyar vállalkozó egy meghajlított müa. lapot lekrómozva féláron árulná!
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 6 April 21, 2015, 10:48 a.m.   x
Ilyet tudok neked hozni, minden mérete pár centi különbséggel a gyárival egyezik. Az, hogy a képen egy Kawára van szerelve ne tévesszen meg, többféle felfogóval gyártják.
     Reply to this

BEMI (msg) 5 April 21, 2015, 4:03 a.m.   x
Sziasztok!

Yamaha XVS 1100 Drag Star motorra eladó plexit keresek.
Csak gyári érdekel, lehet használt is. Amire gondolok a képen látható. Elõre is köszönöm.
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 4 April 20, 2015, 12:23 p.m.   x
Igen, ez hasznos lehet, a tükör holtterét csökkenti. Kérdés mennyire zavaró az ember orra elõtt? Na meg az ára......azt tudnám feledni.....
Ha occóbb lenne, kipróbálnám, szivesen!
     Reply to this

Boczi (msg) 3 April 20, 2015, 10:12 a.m.   x
Akkor kezdem én! Egy guruláson láttam egyik társunk gépén! Surfer74 kikereste a neten, én közzéteszem!
Link
Link
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 2 April 20, 2015, 8:31 a.m.   x
Nem tudom miért, de nem akar megjelenni a fórumon ez a topic......
     Reply to this

Bubó Doki (msg) 1 April 3, 2015, 10:30 a.m.   x
Mindenki szereti csinosítgatni, jobban felszerelni a motorját. Ebben a topicban az extra felszerelések értelmét, hasznát, adás-vételét tudod képben és szövegben megosztani a motorostársakkal.
A negatív hozzászólásoktól kíméljetek, köszi!
     Reply to this

Hoterkep
Hirdetések

Member count: 26711